Новини / Аналітика     18 травня 2023 16:37

На українському ринку спостерігається різкий спад цін на яйця

У середині травня у популярних супермаркетах вже можна відчути суттєве послаблення цін

На українському ринку продовжують знижуватись ціни на курячі яйця, які різко подорожчали ще восени 2022 року. Який вигляд мають цінники на продукт у середині травня, показують дані моніторингу Мінфін, передає “Знай”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині відновлюється поголів’я курей, що дає змогу наростити виробництво яєць і відповідно знизити на них ціну. У середині травня у популярних супермаркетах вже можна відчути суттєве послаблення цін.

Станом на 15 травня яйця курячі торгової марки “Квочка” у середньому продаються по 60,60 гривні за десяток. У квітні середній цінник на продукт був на 10 гривень вищим – 70,60 гривні. Яйця курячі “Ясенсвіт” також помітно подешевшали. За десяток доведеться заплатити 65,08 гривні, а не 74,12 гривні, як було у квітні.

За прогнозами експертів, курячі яйця продовжать дешевшати і влітку їхня вартість знизиться ще приблизно на 15%.

Нагадаємо, в Україні прогнозували падіння цін на курячі яйця на 10-15% вже весною.

Міністерство аграрної політики та продовольства України оприлюднило проєкт наказу “Про затвердження Вимог до курячих яєць”.

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причин збільшення цін на курячі яйця у вересні – жовтні 2022 року.

У Міністерстві агрополітики прогнозували стабілізацію цін на яйця. У відомстві пояснили, що зростання цін вплинуло кілька факторів, зокрема сезонність та бойові дії, через які частина підприємств припинила або значно скоротила свою діяльність.

Водночас експерти продовольчого ринку прогнозували, що вартість яєць перестане рости у січні 2023 року.

Компанія “Овостар Юніон”, виробник яєчних продуктів, першою в Україні представила продукцію у категорії Ready-to-Cook – яйце варене очищене.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також