Щонайменше 109 великих та середніх підприємств за підсумками 2022 р. зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення росії.
Про це говориться у повідомленні проєкту “Росія заплатить” KSE Institute (аналітичний центр при Київській школі економіки).
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Як зазначається, загальна сума прямих збитків підприємств, включно з державними, та приватних осіб-підприємців оцінюється в $13 млрд. З них $9 млрд — частка збитків великих та середніх підприємств. Загальні непрямі втрати сягають $33,1 млрд. А необхідна сума для відновлення підприємств — $24,9 млрд.
“Переважна кількість зруйнованих та пошкоджених підприємств сконцентрована в шести областях — Київській та Донецькій (по 17% від загальної кількості), Запорізькій (14%), Харківській (13%), Луганській (10%) та Миколаївській (8%). Зазвичай область реєстрації підприємства співпадає з областю, в якій підприємство отримало прямі збитки, але є і винятки”, — зазначає керівник напряму економічних втрат проєкту “Росія заплатить”, старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Горюнов.
До найбільших підприємств за розмірами активів, що зазнали прямих збитків від збройної агресії росії у 2022 році, увійшли “Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча”, “Азовсталь”, “НІБУЛОН”, “Мотор Січ”. Згідно з оцінкою експертів проєкту, 19 приватних та державних підприємств (17%) з-поміж великих та середніх зруйновано повністю, ще 90 (83%) пошкоджені частково.
“Зі стабілізацією фронту зменшується й кількість пошкодження нових підприємств. Крім того, знижується кількість нових випадків мародерства або розкрадання товарних залишків. Слід зауважити, що інформація щодо пошкоджених об’єктів надходить із деяким запізненням”, — пояснює Дмитро Горюнов.
Читайте також: За неповний рік війни збитки українських аграріїв сягнули понад 41 мільйон доларів
Нагадаємо, за заявами Мінагрополітики основні розрахунки сумарних прямих та непрямих фінансових збитків у сільському господарстві за цей рік через війну свідчать, що втрати можуть становити близько 40 млрд доларів.
Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!