Новини    27 травня 2022 10:34

Аграрії можуть поскаржитися на збитки завдані окупантами. Як це зробити

В УКАБ  закликали представників аграрного бізнесу долучатися до платформи

Асоціація Український клуб аграрного бізнесу за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства створила електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів.  Про це повідомляють в УКАБ.

Інформація передаватиметься органам державної влади та подальшого відшкодування та компенсацій.

“Російські війська цілеспрямовано мінують поля, викрадають та підривають сільськогосподарську техніку, знищують об’єкти аграрної інфраструктури. Оцінка завданих збитків – це важливий етап в подальшій відбудові аграрного потенціалу нашої держави”, – повідомляється на сайті платформи.

В УКАБ  закликали представників аграрного бізнесу долучатися до цієї платформи, оскільки це створить більше можливостей для лобіювання та проведення адвокації необхідності компенсацій збитків для агросектору з тієї суми компенсацій чи репарацій, на які може розраховувати Україна.

Ціль платформи – фіксація та документація завданих збитків та шкоди для опрацювання органами державної влади та подальшого відшкодування та компенсацій.

Серед видів майна, які можна фіксувати як зруйновані, викрадені чи пошкоджені:

  • земельні ділянки
  • інфраструктурні об’єкти
  • сільськогосподарська техніка
  • вантажні та легкові автомобілі
  • запаси ресурсів
  • обладнання та устаткування
  • продукція тваринництва та рослинництва

“Місія платформи – це консолідація даних та їх опрацювання. Важливо розуміти в яких регіонах, які саме збитки були завдані. Саме тому УКАБ за сприяння президії створив спеціалізовану платформу саме для аграрного сектору”, – Генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Електронна платформа для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України від війни з росією реалізована за підтримки: МХП, Агро-Регіон, Agricom Group, Gals Agro та AMAZONE.

Нагадаємо, що на Чернігівщині водій трактора підірвався на міні.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...