Новини    23 травня 2023 14:26

Збитки агросектору від війни на кінець квітня сягнули 8,9 мільярда доларів


Загальна сума прямих задокументованих збитків, завдана Україні через повномасштабне вторгнення росії, станом на квітень 2023 року сягає $147,5 млрд (за вартістю заміщення).

За оцінкою проєкту KSE Institute “Росія заплатить”, збитки агропромислового комплексу України станом на квітень складають $8,9 млрд, хоча у березні вони оцінювались у $8,7 млрд.

Також ще на $200 млн зросли прямі втрати через пошкодження енергетичної інфраструктури, і наразі загальна сума таких збитків складає $8,3 млрд.

За підсумками квітня 2023 року сума збитків житлового фонду проти лютого цього року зросла на $1,2 млрд — з $53,6 млрд до $54,4 млрд. На другому та третьому місці за сумою збитків залишаються сфери інфраструктури та промисловості й втрата підприємств. Сума збитків інфраструктури залишається без змін — $36,2 млрд, водночас активів підприємств зруйновано або пошкоджено ще на $100 тис., і загальна сума таких збитків складає $11,4 млрд.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

До $9,1 млрд зросли збитки, яких війна завдала інфраструктурі сфери освіти. За підсумками квітня цього року загальна кількість пошкоджених та зруйнованих освітніх об’єктів сягає 3,2 тис.

Ще на $0,9 млрд зросли завдані сфері охорони здоровʼя збитки — до $2,7 млрд. Загалом внаслідок війни зруйновано або пошкоджено 806 об’єктів, серед них — 367 лікарень та 341 амбулаторія.

Нагадаємо, щонайменше 109 великих та середніх підприємств за підсумками 2022 р. зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення росії. иДо найбільших підприємств за розмірами активів, що зазнали прямих збитків від збройної агресії росії у 2022 році, увійшли “Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча”, “Азовсталь”, “НІБУЛОН”, “Мотор Січ”. Згідно з оцінкою експертів проєкту, 19 приватних та державних підприємств (17%) з-поміж великих та середніх зруйновано повністю, ще 90 (83%) пошкоджені частково.

За заявами Мінагрополітики основні розрахунки сумарних прямих та непрямих фінансових збитків у сільському господарстві за цей рік через війну свідчать, що втрати можуть становити близько 40 млрд доларів.

Наприкінці травня 2022 року було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...