Новини    19 червня 2018 09:47

Прокуратура розслідує конфлікт між працівниками агрогосподарства «Колос» та військовими на полігоні в Одеській області


Військова прокуратура Одеського гарнізону розслідує конфлікт, що виник між працівниками фермерського господарства «Колос» та військовими на Тарутинському полігоні в Одеській області, повідомляє прес-служба військової прокуратури Південного регіону.

«16 червня під час слідчих дій (огляду самовільно захоплених ділянок) було встановлено факт збирання врожаю. При цьому були присутні близько 40 осіб спортивної статури, які висловлювали погрози застосування фізичного насильства та навіть вбивства щодо працівників Міноборони та прокуратури. З метою недопущення вчинення зазначеними особами протиправних дій на місце події були викликані наряди поліції, а також залучені військовослужбовці ВМС ЗС України, які проходили бойове залагодження на полігоні», – йдеться в повідомленні.

Внаслідок конфлікту ніхто не постраждав, проте військова прокуратура Одеського гарнізону за фактом події зареєструвала провадження за трьома статтями Кримінального кодексу та розповсюдила інформаційне повідомлення, в якому спростувала «недостовірну інформацію про нібито перешкоджання Міністерством оборони та органами військової прокуратури збиранню врожаю м фермерським господарством «Колос» на землях Тарутинського загальновійськового полігону».

За даними прокуратури, процес повернення земель Тарутинського полігону у власність Міноборони триває 10 років. У 2012 році за позовом військової прокуратури Білгород-Дністровського гарнізону скасовано розпорядження Тарутинської райадміністрації про припинення права постійного користування Міноборони землями полігону.

«Під час дії розпорядження райадміністрація протиправно передала в оренду фермерським господарствам 11 тис. га земель за ціною у три–чотири рази нижчою, ніж ринкова. За позовами військової прокуратури Білгород-Дністровського гарнізону суди визнали недійсними договори оренди земель між райадміністрацією та фермерськими господарствами», – зазначається в повідомленні.

Прокуратура підкреслює, що більшість місцевих фермерських господарств уклали угоди про спільне використання земель із Міноборони за ринковою вартістю, а дії ФГ «Колос» вважає протизаконними.

«Рішенням суду від 26.05.2017 визнано недійсними договори оренди земель загальною площею 2 841 га, укладені з ФГ «Колос». У цей же період визнано недійсними ще три договори оренди з ФГ «Колос» на земельні ділянки загальною площею 430 га. Таким чином, ще з травня 2017 року ФГ «Колос» достовірно знало про незаконність використання земель полігону. У 2017 році військовий прокурор Білгород-Дністровського гарнізону зареєстрував провадження за фактом самовільного захоплення земель Тарутинського полігону», – інформує відомство.

Також зазначається, що наразі 16 агропідприємств офіційно винаймають 7,9 тис. га на Тарутинському полігоні, за що сплатили державі близько 30 млн грн у 2016–2018 роках.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...