Новини / Трейдинг     17 жовтня 2020 14:05

Саудівська Аравія знизила імпорт ячменю на 17%

Внаслідок конкурентної війни на ринку фуражу Саудівської Аравії, ціни на готові комбікорми впали нижче цін на кормове зерно і фермери скорочують закупівлі ячменю

Внаслідок конкурентної війни на ринку фуражу Саудівської Аравії, ціни на готові комбікорми впали нижче цін на кормове зерно і фермери скорочують закупівлі ячменю. Внаслідок цього, країна значно скоротила імпорт ячменю цього виду зерна.

Як повідомляє USDA (Міністерство сільського господарства США), SAGO, державний закупник Королівства, підписав 4 контракти на закупівлю імпортного ячменю сукупним обсягом у 2,94 млн тонн на перші шість місяців поточного маркетингового року (тобто до кінця 2020 календарного року). Це на 17% менше торішніх показників імпорту за той же період – 3,57 млн ​​тонн.

У USDA прогнозують, що попит на імпортний ячмінь з боку Саудівської Аравії залишиться низьким. Справа в тому, що ARASCO, найбільший виробник кормів для тварин в Королівстві, пропонує свої корми під торговою маркою Wafi приблизно на 12% дешевше ціни на ячмінь, встановленої SAGO.

Читайте: Володимир Яренчук: Довіра у нашій справі має визначальне значення

Наприклад, 50-ти кілограмовий пакет комбікорму Wafi наразі має відпускну ціну $11,2. У той же час ячмінь SAGO тієї ж ваги обійдеться фермеру у $12,53. Ймовірно, що ARASCO утримує ціну на комбікорми на низькому рівні в якості тимчасового маркетингового заходу. При цьому у компанії стверджують, що 1 кг комбікорму замінює не менше 1,5 кг ячменю у перерахунку на збільшення ваги тварини.

Таким чином, очікується, що збільшення використання перероблених кормів в Саудівській Аравії знизить внутрішній попит на фуражний ячмінь і збільшить попит на кукурудзу.

Зазначимо, що за оцінками USDA Україна входить в рейтинг ключових постачальників ячменю на світовий ринок і посідає другу позицію з часткою в 20% глобального експорту.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що українські сільськогосподарські виробники вже зібрали майже 46 млн тонн зерна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також