Новини    19 вересня 2023 11:29

На Закарпатті релоковане господарство закладає 34 га ягід

До 2022 року компанія вирощувала на 1500 га пшеницю, ріпак, соняшник та кукурудзу. 7 га фермери засадили малиною, з якої виготовляли варення

Із Запорізької області на Закарпаття релокувалося ТОВ “Віан 2021”, інформує пресслужба Мукачівської міськради.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

До 2022 року компанія вирощувала на 1500 га пшеницю, ріпак, соняшник та кукурудзу. 7 га фермери засадили малиною, з якої виготовляли варення.

З початком повномасштабної війни підприємство релокували на Закарпаття — у село Лавки Мукачівської громади. Тут підприємці орендували 34 га землі, на яких вирощують малину, лохину та полуницю. Фермери вже висадили 5 га малини, стільки ж буде і лохини. Також на ділянці збудували теплиці з ягодами, цьогоріч планують зібрати перший урожай.

Підприємство працює за сучасними технологіями: теплиці та відкриті ділянки керуються дистанційно зі смартфону. На території проведено лінії електропередач, викопано басейн для запасу води, проведені труби для автоматичного поливу, якість ґрунту та потреби в його насиченні контролюються сучасними методами, — зазначили у повідомленні.

Нагадаємо, релоковане ТОВ “Поділля овочі” планує побудувати склади зберігання для овочів вже до осені. Це дозволить підприємству розширити період продажу цибулі з вересня по березень.

Релоковане з Харкова до Чернівців підприємство  “Пульс автоматика” налагодило виробництво електроніки для бджільництва, зокрема, техніки для медогонок та навощування бджолиних рамок.

До початку повномасштабного вторгнення рф, у Харкові розробили унікальні космічні технології, що дозволяють висушувати сири різних сортів, без додавання консервантів зі збереженням усіх натуральних якостей. Водночас тільки після релокації до Мукачева підприємство “Прайм Снек” відкрило для себе експорті можливості. Нині вироби можуть стати першим молочним продуктом закарпатського виробництва, який офіційно дозволено продавати у країнах ЄС

Малий та середній бізнес, котрому довелось перевезти свої виробничі потужності у більш безпечні регіони України, зможе отримати компенсацію у розмірі до €30 000.

Євросоюз розпочав впровадження нової Спільної сільськогосподарської політики (САР) з 1 січня 2023 року. Після того як 13 грудня останнім було схвалено стратегічний план Нідерландів, схвалення всіх 28 стратегічних планів нової Спільної сільськогосподарської політики (CAP) було завершено.

З 1 січня 2023 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які передбачають введення нового збору – мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки. Відповідні зміни були ухвалені законом № 1914 від 30 листопада 2021 року.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Серед релокованих підприємств, які вже відновили свою діяльність, найбільшу частку складають компанії оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.

Підприємства промисловості покращили оцінки економічних перспектив з огляду на релокацію частини підприємств до більш безпечних регіонів, поступове налагодження ланцюгів постачання та адаптацію до нових умов.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...