Новини    01 квітня 2023 13:06

Виготовляють електроніку для бджільництва: у Чернівцях працює релоковане з Харківщини унікальне підприємство


Релоковане з Харкова до Чернівців підприємство  “Пульс автоматика” налагодило виробництво електроніки для бджільництва, зокрема, техніки для медогонок та навощування бджолиних рамок.

Про це у коментарі “Суспільному” розповів директор підприємства Сергій Постельник.

Як зазначається, частина працівників досі дистанційно допомагає виготовляти продукцію у Харкові.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Ми працюємо не під замовлення, а на склад. До лютого минулого року мали великий склад з продукцією, адже готувалися до сезону. З ним і переїхали. Потім перевезли виробничі залишки й заново організували виробництво. Багато постачальників матеріалів були в Харкові, тому зараз доводиться платити за доставку пластика та металу”, — розповів директор підприємства.

Сергій Постельник зазначив, що на початку роботи виробляли устаткування для різної побутової техніки. Потім знайшли свою нішу серед бджолярів — виробляють блоки управління для медогонок та моторедуктори.

За рік підприємство продає від 2 до 5 тисяч комплектів техніки, залежно від сезону. Вдень можуть виготовити до 25 приладів. Торік продали понад 4 тисячі. Зараз планують вийти на європейський ринок бджільництва. Для цього хочуть отримати сертифікат, а поки можуть торгувати тільки роздрібно.

Як релокувалася “Пульс автоматика”

Як писав Landlord, у червні 2022 року до Чернівців переїхало підприємство “Пульс автоматика”, котре виготовляє електроніку для бджільництва. Підприємство знаходилося за 16 км від Харкова — у місті Дергачі. Підприємство виготовляє унікальну електроніку для бджільництва  та найрізноманітнішу техніку, яка потрібна для відкачування меду. У Чернівцях винаймають два приміщення. В одному розмістили склад, в іншому — виробництво. З Харкова переїхати вдалося тільки двом працівникам, ще одна працівниця має приїхати згодом. Решту працівників знайшли серед місцевих. На той час підприємці ще не знали, чи залишаться вони у Чернівцях.

Нагадаємо, Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Канадське агентство інспекції харчових продуктів (CFIA) погодили форму ветеринарного сертифіката для експорту з України до Канади бджолопакетів.

У США пропонують вакцинувати бджіл від американського гнильця. Вакцина буде доступна для комерційних бджолярів США.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...