Новини / Політика     03 січня 2023 13:09

У ЄС розпочали запроваджувати нову Спільну сільськогосподарську політику


Євросоюз розпочав впровадження нової Спільної сільськогосподарської політики (САР) з 1 січня 2023 року. Після того як 13 грудня останнім було схвалено стратегічний план Нідерландів, схвалення всіх 28 стратегічних планів нової Спільної сільськогосподарської політики (CAP) було завершено.

Про це йдеться на сайті Європарламенту.

Таким чином, процес впровадження нової CAP на 2023-2027 роки, розпочатий у 2018 році для модернізації та спрощення політики ЄС щодо сільського господарства, завершується.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як голос європейської молокопереробної промисловості, EDA пройшла весь розробки нової аграрної політики у тісному контакті з усіма зацікавленими сторонами, щоб забезпечити хороший результат щодо політики, яка стосується молочної продукції, особливо в Регламенті спільної організації ринку (CMO).

Як було зазначено у 2021 році, коли CAP було затверджено, у той час, коли сталість була у фокусі дискусій, що відбувалися в процесі розробки політики, нова CAP дає необхідний імпульс для розвитку і демонструє гнучкість, створюючи модель політики, здатну створити синергію для інтеграції  Європейського аграрного сектору в амбіційну Європейську зелену угоду.

Нова CAP набуде чинності 1 січня 2023 року та отримає підтримку у 270 мільярдів євро на період 2023-2027 років.  Крім того, Секретаріат EDA, в рамках своєї постійної роботи над сільськогосподарською політикою ЄС, вже розпочав роботу з планування та проведення спеціального семінару CAP у 2023 році для обговорення нової CAP після 2027 року.

Нагадаємо, за підсумками липня – початку листопада 2022 р. Україна посідає перше місце у п’ятірці найбільших постачальників пшениці до країн Євросоюзу. Експорт української зернової в ЄС склав 1,5 млн тонн, що значно вище за показник минулого сезону (188 тис. тонн).

У межах ініціативи “Шляхи солідарності”, для вивезення українського зерна, буде залучено один мільярд доларів від держав ЄС і міжнародних партнерів.

Франція разом з колегами в ЄС опрацьовують сухопутний маршрут для експорту українського зерна.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також