Новини    18 червня 2023 18:23

На Тернопільщині релоковане підприємство зведе овочесховище

У відкритому ґрунті минулого сезону вирощували цибулю та моркву, цього року зосередились на цибулі

ТОВ “Поділля овочі” планує побудувати склади зберігання для овочів вже до осені. Це дозволить підприємству розширити період продажу цибулі з вересня по березень. Тоді ж можна буде додати і виробництво моркви, адже продавати з поля її невигідно, розповів власник підприємства Роман Пасічник, передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Цього сезону компанія зробила ставку саме на цибулю. Через війну змушені були переїхати з Херсонщини на Тернопільщину і починати все з нуля. Там і створили ТОВ “Поділля овочі” та першими у Тернопільській області узяли державний грант на будівництво ще 1,6 га теплиць. Це буде друга за величиною теплиця в регіоні.

Минулого року у теплиці вирощували огірки та помідори, знайшовши нових покупців. Цього року на перший оберт лишили огірок, завдяки опаленню змогли вийти на ринок на 1,5 місяця раніше. Сучасні котли працюють на пелетах, гроші на систему опалення отримали через грант із Данії. Також потроху відновлюють виробництво салатів, зараз це 10-15% від довоєнного обсягу.

У відкритому ґрунті минулого сезону вирощували цибулю та моркву, цього року зосередились на цибулі.

Нагадаємо, релоковане з Харкова до Чернівців підприємство  “Пульс автоматика” налагодило виробництво електроніки для бджільництва, зокрема, техніки для медогонок та навощування бджолиних рамок.

До початку повномасштабного вторгнення рф, у Харкові розробили унікальні космічні технології, що дозволяють висушувати сири різних сортів, без додавання консервантів зі збереженням усіх натуральних якостей. Водночас тільки після релокації до Мукачева підприємство “Прайм Снек” відкрило для себе експорті можливості. Нині вироби можуть стати першим молочним продуктом закарпатського виробництва, який офіційно дозволено продавати у країнах ЄС

Малий та середній бізнес, котрому довелось перевезти свої виробничі потужності у більш безпечні регіони України, зможе отримати компенсацію у розмірі до €30 000.

Євросоюз розпочав впровадження нової Спільної сільськогосподарської політики (САР) з 1 січня 2023 року. Після того як 13 грудня останнім було схвалено стратегічний план Нідерландів, схвалення всіх 28 стратегічних планів нової Спільної сільськогосподарської політики (CAP) було завершено.

З 1 січня 2023 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які передбачають введення нового збору – мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки. Відповідні зміни були ухвалені законом № 1914 від 30 листопада 2021 року.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Серед релокованих підприємств, які вже відновили свою діяльність, найбільшу частку складають компанії оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.

Підприємства промисловості покращили оцінки економічних перспектив з огляду на релокацію частини підприємств до більш безпечних регіонів, поступове налагодження ланцюгів постачання та адаптацію до нових умов.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...