Новини / Рослинництво     24 березня 2023 14:13

На Херсонщині почали сіяти на розмінованих полях


40 агропідприємств на Херсонщині почали посівну кампанію на розмінованих полях. Вони засіють 50 тис. га, ще 450 тис. га залишаються замінованими.

Про це в ефірі нацмарафону розповів керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков, пише Суспільне.

“Це міни й снаряди після обстрілів. Тому потрібно обстеження цих територій, щоб люди могли швидше користуватися землею. Ми дуже вдячні міністерству, ДСНС, благодійним фондам, які недавно надали машини для розмінування. Це прискорить процес”, — зазначив Толоконніков.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Він додав, що наразі не вистачає ресурсів, щоб прискорити розмінування. З урахуванням окупованої частини Херсонщини, після її звільнення, розмінування може тривати ще 10 років.

“Але ми маємо надію, що нам буде допомагати весь світ. І програми з гуманітарного розмінування зараз пропрацьовуються і відправляємо запити, щоб нам допомагали технікою і людьми. І як тільки ми відкинемо російських окупантів, щоб вони не могли обстрілювати, ситуація стане значно кращою”, — сказав Толоконніков.

Читайте також: На Миколаївщині розпочали пріоритетне розмінування сільськогосподарських земель

Нагадаємо, Миколаївська область визначена пріоритетним регіоном із розмінування за результатами консультацій із військовими.

Міністерство аграрної політики та продовольства України планує, що до середини травня розчистять щонайменше 30-40% замінованих сільськогосподарських земель Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.

Миколаївська компанія “Нібулон” розвиватиме новий нетиповий для себе напрям діяльності – стане оператором з розмінування територій.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

На деокупованій частині Херсонщини близько 60 тис. га території залишаються замінованими.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також