Кооперативи

Кооперативи     23 серпня 2019 09:43

10 тонн винограду: завдяки об’єднанню 8 фермерів швидко реалізували урожай ФОТО

8 фермерів трьох південних областей, об’єднавши зусилля, змогли налагодити роботу нового каналу збуту своєї продукції. Зібравши спільну партію з 10 тонн винограду кількох сортів, виробники відправили її на захід України, де вона швидко продалася.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Познайомившись колись на заходах UHBDP, присвячених маркетингу та післяврожайній обробці продукції, фермери ризикнули втілити отримані знання в життя і не помилилися з рішенням. Тоді як сьогодні на півдні України спостерігається перевиробництво винограду і багато садівників бідкаються, що не можуть реалізувати свій урожай, учасники проекту UHBDP зрозуміли на власному досвіді переваги об’єднання.

Як все відбувалося

  • Виробники Запорізької області Ольга Лебідь, Марина Козарик, Станіслав Глущенко, Тетяна Довга, Ганна Чувільська, Олексій Верещага виростили виноград кількох сортів.
  • Агропідприємець з Херсонщини Ірина Савченко «виступила в ролі ОТК і прийняла виноград».
  • Олексій Верещага, керівник СПП Лана (с. Плодородне, Запорізької області), надав свою охолоджувальну камеру для формування товарної партії.
  • Разом упакували та завантажили 10 тонн винограду в рефрижератор.
  • Сергій Марчук з Одещини взяв на себе відповідальність за транспортування та реалізацію винограду в західних областях України.

«Експеримент удався: виноград добре подолав сотні кілометрів і швидко продався», – відзначає ресурс.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні сьогодні спостерігається перевиробництво винограду, що призводить до низьких цін на продукцію. В такій ситуації рентабельність виноградного бізнесу падає, багато фермерів старшого покоління бідкається, що доведеться викорчовувати виноградні плантації, а це гектари насаджень.

Поділися

Кооперативи     22 серпня 2019 10:13

Варять та продають сир: як працює перший студентський кооператив в Україні ВІДЕО

У селищі Немішаєве на Київщині заснували перший в країні студентський кооператив в агротехнічному коледжі. Тут одразу навчають заробляти гроші: майбутні фермери варять сир та продають його.

Про цікавий досвід «Немішаївського агротехнічного коледжу» розповідає в сюжеті UATV.

Студентський кооператив зареєстрували в травні 2019 року. Пішли в кооперацію студенти, які хотіли виробляти продукцію та отримувати за неї гроші. Директор агротехнічного коледжу Володимир Альохін вважає, що практика допоможе студентам у майбутньому створити свій виробничий або переробний кооператив і продавати продукцію.

– Ми створили лабораторію, у якій вчимо студентів виготовляти продукцію з молока, і вони вже вміють це робити, – розповів Володимир Альохін.

Студенти виготовляють лише натуральну продукцію без консервантів. Майбутні фермери напрацювали технологію виробництва чотирьох видів сиру: з паприкою, шафраном, італійськими травами, а також сир «Любительский». Один із сирів, який опановують назвали «Студентським», і його представили на фестивалі крафтового сиру.

– Це вигідна професія – ти завжди будеш із копійкою, адже люди ніколи не відмовляться від їжі. Кооператив – це маленька підготовка до великого життя, – каже про досвід сироваріння студентка коледжу Діана Гонтарук.

Молоко теж своє: при коледжі є ферма, де 75 дійних корів та ще 170 телят та бичків, за якими доглядають студенти.

Досвід кооперативу в навчальному закладі запозичили у німецької школи Дойла, де добре працює дуальна форма навчання: тобто навчання й виробництво об’єднані. Подібний досвід поєднання теорії з практикою уже є й в Литві – із закладами цієї країни теж співпрацює Немішаївський коледж.

Читайте: Як вирішити проблему зі збутом продукції: садівники Херсонщини об’єдналися в кооператив

Директор коледжу в майбутньому сподівається на гранти і планує розширити досвід студентської кооперації не лише на виробництво сиру. Наразі коледж випускає близько 500 студентів на рік, дуже важливо дати їм поштовх до відкриття власної справи.

Як повідомляв раніше Landlord, 33 львівських фермери об’єдналися в кооператив задля розвитку бізнесу.

Поділися

Кооперативи     05 серпня 2019 09:19

На Львівщині фермери вирощують по 40 т африканських равликів ВІДЕО, ФОТО

Сімейна ферма равликів Ірини та Іван Юськевичів є успішною та прибутковою. Равлиководи пояснюють це тим, що вибрали нішевий бізнес та кооперацію з іншими одноосібниками.

На двох гектарах поля на Львівщині, у селі Солонка, фермери Ірина та Іван Юськевичі розводять їстівних равликів. Про досвід успішного господарства розповідає Голос Америки.

Інколи равликові ферми називають «бізнесом для лінивих». Проте для того, щоб успішно вести бізнес, родина багато вчилася та експериментувала. Спочатку збирали у лісі виноградних слимачків. Тепер фермери завели «правильних молюсків» з Північної Африки і збирають «врожаї» по 40 тонн  равликів, хоча стартували зі 100 кг. Їхня родинна ферма «Західний равлик» нині успішна та прибуткова.

Нині до виробництва м’яса равликів та ікри додався ще й гастрономічний туризм. Гостям пропонують делікатес: фаршированих равликів. Крім того, «Західний равлик» пропонує навчання початківцям.

Як кажуть фермери, секрет їхнього успіху – вибір нішевого бізнесу та  кооперація з іншими одноосібниками. Зокрема, розвивати бізнес  українським фермерам допомагає Агентство США з міжнародного розвитку, яке реалізує проект «Кредитування сільськогосподарських виробників». Фермерам-одноосібниками пропонують таку модель: об’єднатися в кооперативи, та взяти фінансову підтримку кредитних спілок.

Читайте: Сазани, равлики, вівці, сири: 33 львівських фермери об’єдналися задля розвитку бізнесу

Кооперативам зручніше продавати продукцію, і кредитування для об’єднань набагато доступніше, ніж для окремих виробників-фермерів, зазначає Ірина Юськевич.

Отже, розповсюджена в усьому світі формула – кооператив плюс кредитна спілка працює і в українському селі.

Раніше Landlord  детально розповідав, як створити фермерський кооператив: ми публікували покрокову інструкцію.

Поділися

Кооперативи     01 липня 2019 11:11

Фермерський кооператив на Дніпропетровщині реалізує 200 т ягід за сезон ВІДЕО

На Дніпропетровщині 12 фермерів створили ягідний кооператив. Загалом вони обробляють понад 30 га землі, вирощують суницю садову, літню та ремонтантну малину. За сезон збирають до 200 т продукції, реалізують її по всій Україні – як на ринку, так і в супермаркетах.

Про це повідомляє Факти ICTV.

Кооператив було створено 2 роки тому, і за цей час фермери вже відчули вагомі переваги об’єднання: вони заощаджують 15% на спільних покупках, а головне – значно розширили ринки збуту.

«Купуємо разом обладнання, крапельний полив, засоби захисту, добрива. На більших партіях завжди буде нижча ціна. До створення кооперативу нашим клієнтом був лише свіжий ринок, так званий базар. Створивши кооператив, ми отримали можливість укладати договори з мережами»,  – розповідає голова кооперативу Андрій Оселедець.

Об’єднання ягідників робить важливий внесок у розвиток своєї території, забезпечуючи селян роботою. У сезон з травня до жовтня працівникам тут платять до 12 тис. грн у місяць, таким чином заохочують людей працювати в селі, а не виїжджати на заробітки за кордон.

ЧитайтеНеймовірне агро: фермери Бангладеш вирощують овочі посеред пустелі

Фермери планують розширювати виробництво. Як експеримент тут уже вирощують ожину, лохину, чорну смородину та плодово-ягідні дерева.

Учасники кооперативу вважають, що таке об’єднання – це найвигідніша модель в агробізнесі. Приєднатися до них можуть усі охочі сільгоспвиробники. Головна умова – обробляти не менше 1,5 га землі й вирощувати ягідну продукцію.

Landlord раніше повідомляв про те, що на Херсонщині 15 виробників об’єдналися в кооператив, щоб вирішити проблему зі збутом продукції. Тепер вони спільно формують великі партії для продажу великому трейдеру.

Поділися

Кооперативи     14 червня 2019 08:35

Як вирішити проблему зі збутом продукції: садівники Херсонщини об’єдналися в кооператив

Труднощі з реалізацією зібраного врожаю підштовхнули херсонських фермерів, що вирощують ягоди і фрукти, до кооперації зусиль. Наразі об’єднання налічує 15 виробників, ділянки яких межують одна з одною. Тепер вони спільно формують великі партії для продажу великому трейдеру.

Про це повідомляє Seeds.

Продаж фруктів і ягід дрібними партіями кожним господарством окремо не приносив фермерам бажаного результату. Налагодити ефективний бізнес за таких умов не вдавалося: зібраний урожай часто псувався, так і не дочекавшись продажу. Тому садівники, які вирощують однакову продукцію, вирішили об’єднатися заради стабільного розвитку.

Читайте: Поля у США ще й досі очікують на посів сої: вражаючий контраст на фото Карен Браун

«Ситуативні продажі дрібних партій перекупникам не сприяли розвитку стабільного бізнесу, зібрані черешня, абрикоси, персики часто пропадали, так і не дочекавшись свого покупця, ми втрачали доходи. Все це підштовхнуло нас до кооперації зусиль», – розповідає Галина Довга з Новоберислава Херсонської області на сторінці  у Фейсбук Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Знайшовши трейдера, який зацікавлений у великих поставках, фермери тепер спільно збирають партії своєї продукції на визначені дати.

Landlord раніше повідомляв про низку переваг сільськогосподарських кооперативів, які наочно демонструють силу фермерських об’єднань.

Поділися
Показати ще