Новини    10 березня 2023 12:08

Миколаївщина та Харківщина стануть пріоритетними територіями для розмінування – Мінагрополітики


Миколаївська область визначена пріоритетним регіоном із розмінування за результатами консультацій із військовими.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час зустрічі з аграріями окупованих та деокупованих територій України, повідомляє Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Він зазначив, що перелік територій, які розміновуватимуть у першу чергу, формує ОВА, сформовані заявки вона передає до Мінагрополітики й ДСНС.

“Наразі в першу чергу спеціалісти з розмінування працюють із 3 тис. га овочевих земель у регіоні”, — повідомив Сольський.

Він пояснив, що до процесу підключено 9 іноземних операторів та вітчизняних фахівців.

“До того ж невдовзі стартує пілотний проєкт, який Мінагрополітики реалізовуватиме спільно з ФАО. Так, пілотною областю з розмінування в його межах стане Харківська. Заявки прийматимуться через ДАР, анонс та всі подробиці щодо умов участі в програмі незабаром будуть оприлюднені на сайті міністерства”, — додали у Мінагрополітики.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України планує, що до середини травня розчистять щонайменше 30-40% замінованих сільськогосподарських земель Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.

Миколаївська компанія “Нібулон” розвиватиме новий нетиповий для себе напрям діяльності – стане оператором з розмінування територій.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

На деокупованій частині Херсонщини близько 60 тис. га території залишаються замінованими.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...