Новини / Рослинництво     31 липня 2020 15:30

Ціни на зернові та олійні в Україні протягом тижня не змінились

Найбільше за минулий рік зросли ціни на сою і гречку, а закупівельні ціни на ячмінь і кукурудзу, навпаки, знизилися у порівнянні с кінцем липня 2019 року

Внутрішні закупівельні ціни на зернові та олійні в Україні у порівнянні із минулим тижнем не змінились. Про це повідомляється у новому звіті щодо середніх закупівельних цін на рослинницьку продукцію, що сьогодні оприлюднив директорат розвитку аграрного сектору Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Згідно із даними Мінекономіки, станом на 31 липня найвищі ціни сформувалися на гречку. Вони вище торішніх на 158% і, в середньому по Україні, складають 16250 грн за 1 тону (усі ціни наведені без ПДВ). При цьому найбільша ціна на культуру зараз на Харківщині – вона складає 17000 грн за тону.

Читайте: ІЗОБУД: капітальний підхід

Ще одна затребувана культура на ринку – соя. Зараз ціна на неї складає 10466 грн/т, і це на 19% вище, ніж влітку 2019 року. Найбільше – 12500 грн/т за сою пропонують у Кіровоградській обл.

Натомість цього сезону порівняно низькі ціни поки пропонують за ячмінь 3-го класу та кукурудзу. Ціни на ці види зерна приблизно рівні і зараз складають біля 4500 грн/т. Найнижчу середню ціну на ячмінь зараз пропонують на Луганщині – 3700 грн/т, що на 8% менше, ніж рік тому. Саме стільки ж дають за кукурудзу у Винницькій області.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» видано 2,4 млрд грн позик.

Читайте також