Українські аграрії подали близько півтисячі заявок на розмінування полів. Про це у коментарі Суспільному повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє SEEDS.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Попередньо потрібно оглянути на наявність забруднень боєприпасами близько 2,5 млн гектарів сільськогосподарських угідь.
Але якщо ми говоримо про території, які треба було б пріоритетно швидше розміновувати, з точки зору проведення весняно-посівної кампанії, то за інформацією з регіонів і колег з інших відомств це близько 800 тисяч гектарів, — зазначив Висоцький.
Найбільше замінована Херсонщина — до 20%, на другому місці Харківщина — близько 10% від загальної площі області.
Значно більш інтенсивне мінування там, де велися активні бойові дії, знаємо, що лінія розмежування, лінія фронту в межах Миколаївської та Херсонської областей була дуже інтенсивна.
Для розмінування необхідне спеціальне обладнання, його мають надати міжнародні партнери протягом найближчих тижнів.
Висоцький зауважив, що розмінування полів — це найважливіший крок для початку посівної кампанії.
Але, на жаль, немає швидкого розв’язання цієї проблеми. Це не питання бажання і коштів. Світ не був готовий до одномоментної необхідності розміновувати сотні тисяч гектарів, немає ні обладнання, ні фахівців. Для цього потрібен час, — пояснив він.
Читайте також: На Прикарпатті школярі створили дрон-міношукач з продуктів переробки кукурудзи (відео)
Водночас Висоцький закликав фермерів утриматися від самостійних дій та роботи на полях до початку процедурного розмінування.
Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України планує, що до середини травня розчистять щонайменше 30-40% замінованих сільськогосподарських земель Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.
Миколаївська компанія “Нібулон” розвиватиме новий нетиповий для себе напрям діяльності – стане оператором з розмінування територій.
На деокупованій частині Херсонщини близько 60 тис. га території залишаються замінованими.
Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.
Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.
Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.
Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.
Аграрний сектор України багатогалузевий і, щоб відновити показники довоєнного періоду, знадобиться не один рік.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!