На деокупованій частині Херсонщини близько 60 тис. га території залишаються замінованими, повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на дані Херсонської обласної військової адміністрації.
У регіоні в першу чергу розміновують логістичні шляхи, потім перейдуть до агросектору.
Начальник Нововоронцовської селищної військової адміністрації Андрій Селецький повідомив виданню, що більшість сільськогосподарських підприємств у громаді пошкоджені, а поля заміновані. Тому посівна кампанія цього року під загрозою.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Землі або забрудненні металом, або заміновані, або наявні нерозірвані боєприпаси. Заключений меморандум спільно з Зеленодольською територіальною громадою про спільне використання машини для розмінування, які нам не те, що пообіцяли, але є перспектива отримання спеціальної машини для розмінування від посольства Швейцарії, — зазначив він.
Селецький додав, що громада знаходиться на лінії фронту, 7 км до лівого берега, де перебувають окупанти, відповідно посівна на узбережній смузі взагалі буде неможлива. Схожа ситуація й у Високопільській громаді. Її очільниця Ганна Шостак-Кучмяк розповіла, що там намагаються якнайшвидше перейти до розмінування земель.
Читайте також: На Прикарпатті школярі створили дрон-міношукач з продуктів переробки кукурудзи (відео)
Також аграрії зазначають, що, крім мінування, проведенню робіт перешкоджає знищення техніки та інфраструктури під час бойових дій, а також відсутність багатьох спеціалістів, які поїхали або були призвані до ЗСУ.
Нагадаємо, мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.
Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.
Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.
Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.
Аграрний сектор України багатогалузевий і, щоб відновити показники довоєнного періоду, знадобиться не один рік.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!