Новини    21 березня 2023 15:27

На Миколаївщині розпочали пріоритетне розмінування сільськогосподарських земель


У Миколаївській області, після консультацій з військовими, почали розміновувати поля.

Про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування. Зокрема були розглянуті такі питання:

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

  • доопрацювання Плану заходів щодо розмінування земель сільськогосподарського призначення та подання документа Національному органу протимінної діяльності на затвердження;
  • стану виконання робіт з гуманітарного розмінування в окремих регіонах України;
  • удосконалення нормативно-правової бази з метою прискорення розмінування, а також усунення перешкод по залученню в процес приватних та міжнародних операторів;
  • використання вибухових та піротехнічних матеріалів неурядовими операторами протимінної діяльності тощо.

Нагадаємо, Миколаївська область визначена пріоритетним регіоном із розмінування за результатами консультацій із військовими.

Міністерство аграрної політики та продовольства України планує, що до середини травня розчистять щонайменше 30-40% замінованих сільськогосподарських земель Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.

Миколаївська компанія “Нібулон” розвиватиме новий нетиповий для себе напрям діяльності – стане оператором з розмінування територій.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

На деокупованій частині Херсонщини близько 60 тис. га території залишаються замінованими.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...