Новини / Технології     28 вересня 2023 16:43

Місто в Україні планують зробити повністю енергетично автономним

За звичних умов система працюватиме у традиційному режимі. Однак під час  форсмажорної ситуації, зможе перемикатися на альтернативні джерела живлення, зокрема на вітрову, сонячну енергію та генератори, які працюватимуть на газі

На Прикарпатті у Долинській громаді почали розробляти проєкт сотової енергетичної мережі, щоб громада могла функціонувати у режимі енергоострова, від’єднаного від енергомережі України протягом кількох днів, заявив міський голова Іван Дирів, акцентувавши, що Долина – перша громада в Україні, яка впроваджує цей проєкт, повідомляє Репортер.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За звичних умов система працюватиме у традиційному режимі. Однак під час  форсмажорної ситуації, зможе перемикатися на альтернативні джерела живлення, зокрема на вітрову, сонячну енергію та генератори, які працюватимуть на газі.

Дирів пояснив, що тривалість роботи в енергонезалежному режимі залежатиме від:

  • потужностей генерації;
  • можливостей розподілу.

Ми зараз розробляємо цей проєкт, – зазначив він. – Ми хочемо залучити кошти європейських партнерів. Такі проєкти вже були реалізовані в Європі, тож можна звертатися до компанії, які це реалізовували там.

Від окремої мережі будуть живитися об’єкти критичної інфраструктури, зокрема лікарні, садочки, школи. Однак наразі терміни реалізації проєкту невизначені, адже вони залежатимуть від фінансування.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства енергетики схвалив Енергетичну стратегію України до 2050 року, повідомляє пресслужба Міненерго.

Україна має достатній потенціал, аби стати “зеленим” енергетичним хабом для Європи та замінити “брудні” енергоресурси росії.

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков заявив про те, що Україна має значний потенціал стати європейським хабом сталої енергетики.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни ЄвропиЗокрема закон встановлює термінологію та фізикохімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

За підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету спільно зі стейкхолдером університету ТОВ “Промавтоматика-Вінниця” вчені під час виконання одного з етапів прикладної роботи розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції.

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

В Україні можуть створити мережу мініелектростанцій, аби убезпечитися від можливих блекаутів через обстріл росією великих енергооб’єктів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також