Новини    30 березня 2023 20:18

Міненерго: Чиста енергія – основа для відновлення енергетичного сектору

Понад 50% генеруючих і транспортних активів енергосистеми постраждали від російських атак, окуповано або зруйновано 75% відновлюваної генерації

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков заявив про те, що Україна має значний потенціал стати європейським хабом сталої енергетики, передає hvylya.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Посадовець зауважив, що жодна енергосистема у світі не зазнавала такого рівня руйнувань, як українська за останні пів року, адже рф прицільно обстрілює і знищує українські об’єкти енергетичної інфраструктури.

Понад 50% генеруючих і транспортних активів енергосистеми постраждали від російських атак, окуповано або зруйновано 75% відновлюваної генерації. Демченков зазначив, що агресор мусить понести відповідальність за знищення цивільної інфраструктури і відшкодувати завдані збитки.

Водночас Україна вже розробляє стратегію відновлення енергетичного сектору і має намір з урахуванням ситуації в галузі використати можливість для впровадження передових технологій в енергетичному секторі.

Наразі план відновлення включає виробництво сонячних панелей, обладнання вітрових турбін, інверторного обладнання, систем довгострокового зберігання енергії та обладнання для атомної енергетики.

Нагадаємо, у межах “зеленого переходу” Україна розглядає можливість спорудження до 20 малих модульних реакторів (ММР) замість зруйнованих під час війни енергоблоків теплової генерації.

За підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету спільно зі стейкхолдером університету ТОВ “Промавтоматика-Вінниця” вчені під час виконання одного з етапів прикладної роботи розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції.

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

В Україні можуть створити мережу мініелектростанцій, аби убезпечитися від можливих блекаутів через обстріл росією великих енергооб’єктів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...