Новини    11 серпня 2022 15:01

В Іспанії запустили найбільшу в Європі сонячну електростанцію – Bloomberg

Сонячна електростанція уже підключена до мережі і поступово нарощуватиме виробництво

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

Про це повідомляє Bloomberg.

“Електроенергія в Іспанії торгується майже втричі дорожче, ніж середній сезонний показник за 5 років, оскільки скорочення поставок російського газу призводять до зростання вартості палива, пише агентство”, – йдеться у повідомленні.

Тому Іспанія робить ставку на збільшення виробництва сонячної енергії, щоб зменшити залежність від нестабільних товарних ринків, водночас допомагаючи очистити енергетичний баланс.

В компанії, що станція в регіоні Естремадура включає близько 1,5 млн сонячних панелей та вироблятиме достатньо електроенергії для постачання у понад 334 тис будинків.

Зазначається , що електростанція запрацює на повну потужність протягом наступних чотирьох тижнів.

Проте аналітик дослідницької компанії BloombergNEF Кесавартіній Саварімутху заявив: “Ця одна станція навряд чи вплине на ціни на електроенергію. Тільки якщо Іспанія продовжуватиме масштабувати відновлювані джерела енергії, щоб досягти своїх цілей до 2030 року, ціни на електроенергію впадуть”

Нагадаємо, війна стимулює розвиток сонячної енергетики в Україні.

Раніше повідомлялось, Україна готується до збільшення експорту електрики в ЄС.

Марковська Катерина

 

 

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...