Новини / Технології     05 березня 2023 17:19

На Вінниччині створили гібридну сонячну електростанцію

Потужність може бути розподілена як для безпосереднього застосування в режимі поточного часу, так і через накопичувач, тобто акумуляторну батарею

За підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету спільно зі стейкхолдером університету ТОВ “Промавтоматика-Вінниця” вчені під час виконання одного з етапів прикладної роботи розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції, повідомляє пресслужба університету у Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Не тільки приватні підприємства, фабрики та заводи працюють над енергонезалежністю та над зменшенням витрат за електроенергію, а й державні підприємства, і що особливо приємно — заклади вищої освіти.

Коли на початку цього опалювального сезону виникло питання, як університету продовжувати навчальний процес, водночас електроенергії у загальній мережі немає, ми почали розробку та реалізацію проєкту нашої автономної гібридної електростанції. Дана потужність може бути розподілена як для безпосереднього застосування в режимі поточного часу, так і через накопичувач, тобто акумуляторну батарею. Також вона може повертати надлишок у загальну енергосистему, чим підвищувати стійкість не лише нашого навчального закладу, а й споживачів усієї України, зауважив кандидат технічних наук, доцент ВНАУ Валерій Граняк.

Сонячна станція буде забезпечувати живлення лабораторії в університеті, і що дуже важливо, буде використовуватися як площадка для досліджень студентами саме роботи сонячної електростанції.

Вчені планують проводити дослідження з розробки нових методів і методологій генерації сонячної енергії з урахуванням певних складнощів експлуатації сонячних електростанцій, таких як забруднення та зволоження фотоелектричних модулів і значних змін температури навколишнього середовища.

Нагадаємо, війна стимулює розвиток сонячної енергетики в Україні.

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також