Новини / Зелена енергетика     08 вересня 2022 18:14

Україна має можливість стати “зеленим” енергетичним хабом для Європи

Україна має величезний природний потенціал для встановлення потужностей у "зеленій" енергетиці та у виробництві "зеленого" водню

Україна має достатній потенціал, аби стати “зеленим” енергетичним хабом для Європи та замінити “брудні” енергоресурси росії.

“Україна може бути і, я впевнений, обов’язково стане “зеленим” енергетичним хабом для Європи. Ми здатні замінити брудні російські енергоресурси», — заявив президент Володимир Зеленський на зустрічі з керівниками великого бізнесу в межах відкриття Нью-Йоркської фондової біржі, передає usm.

За його словами, Україна має величезний природний потенціал для встановлення потужностей у “зеленій” енергетиці та у виробництві “зеленого” водню.

“Це потенціал як мінімум у десятки, а реально дивлячись на речі — у сотні гігават зелених електричних потужностей”, — зазначив очільник країни.

Зеленський нагадав, що Україна вже розпочала експорт електрики до ЄС, але масштаб співпраці може бути в сотні разів більшим.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

Також президент розповів, що на українській території є майже повний спектр природних ресурсів і копалин: від газу до урану, від літію до титану, від вугілля до кварцитів і багато чого іншого.

ДовідкаПотенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд кубм на рікщо відповідає 25%
внутрішнього споживання газуВисоко оцінює перспективи країни Біоенергетична асоціаціяЗа їх повідомленнямибіометан
має суттєву перевагу стосовно біогазуТакож він може використовуватися як повний аналог
природного газуПодібний відновлювальний ресурс може врятувати планету.

Нагадаємо, НКРЕКП ухвалила постанову “Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем”, яка дає зелене світло постачанню біометану у газотранспортну систему України. 

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни ЄвропиЗокрема закон встановлює термінологію та фізикохімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також