У січні-вересні Україна відправила на експорт 688 т молюсків, що на 81,9% більше, ніж за аналогічний період минулого року, свідчать дані Державної митної служби, передає AgroTimes.
У грошовому еквіваленті експорт зріс трохи більше ніж удвічі — до $4,1 млн.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Головними покупцями українських молюсків протягом трьох кварталів 2023 року стали Литва (69,8%), Іспанія (17,4%) та Польща (6,2%).
Імпорт молюсків за дев’ять місяців 2023 року сягнув 3,5 тис. т, що у 2,2 раза перевищує торішній показник за такий самий період.
На ввезення молюсків з-за кордону Україна витратила вдвічі більше, ніж за три квартали 2022 року — $11,3 млн.
Найбільшими постачальниками молюсків на український ринок у січні-вересні цього року були Перу (28,8%), Китай (28,5%) та Франція (17,8%).
Нагадаємо, харків’яни Юлія та Микола Герасименки заснували равликову ферму у дворі свого приватного будинку. Пів року тому російська ракета знищила їхню автомайстерню, і сім’я залишилася без засобів до існування, тоді й вирішили зайнятись власною справою. Повернувшись до Харкова після евакуації купили перше поголів’я молюсків.
Зауважимо, культура споживання равликів в Україні невпинно розвивається. Вже сьогодні маємо низку підприємств, котрі готові пропонувати незвичний делікатес.
Завдяки зусиллям Держпродспоживслужби та українських дипломатів у межах роботи щодо підтримки українських компаній та усунення технічних перешкод у жовтні відкрито новий ринок для українського експорту равликів, призначених для споживання людиною.
В Україні сотні ферм заробляють на вирощуванні равликів.
Водночас через невелику прибутковість 500 равликових ферм закрились за 1,5 року в Україні.
Як повідомляв Landlord, перший прямий експорт равликів до ЄС здійснила компанія з Полтавщини.
Landlord раніше повідомляв, що фермери Тернопільщини виготовляють равликову ікру.
В селі Верба Дубенського району розводять та реалізують понад 20 тонн равликів за сезон. Під час війни ферма VerbaraVLyk2020 збільшила обсяг виробленої продукції на 40%.
Равликові ферми стають все популярнішим видом бізнесу в багатьох країнах. Равлики є цікавим та неординарним продуктом харчування, що дозволяє бізнесу отримувати високий прибуток.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!