Новини / Кейси     10 лютого 2020 09:28

150 тисяч за сезон: в Україні сотні ферм заробляють на равликах

За сезон невеликі господарства, які вирощують равликів, можуть отримати прибуток біля 150 тисяч гривень. Вкласти в створення умов для функціонування такої ферми необхідно 100-120 тисяч.

В Україні сотні ферм заробляють на вирощуванні равликів. Лише у 2019 році відкрилося понад 100 таких господарств. Дані наводять в Асоціації «Равлиководи України «ProSnail», повідомляє agribusiness.com.ua.

Читати: 2 млн інвестицій: ITшники з Рівного вирощують равликів й експортують до ЄС

Для майбутніх равлиководів Асоціація розробила спеціальну програму “Сімейна равликова ферма у власному городі”. Взяти участь у ній можуть українці, які мають 10-12 соток землі та можуть вкласти у бізнес 100-120 тисяч гривень. “Врожай” у фермерів викуповуватиме  Експортер Асоціації. Малька равлика господарства отримуватимуть за пільговою ціною від партнера Асоціації. Також фермерам обіцяють інформаційну підтримку, безкоштовне навчання та усі розрахунки по обладнанню поля дорощування равлика, корму та системі зрошення. Згідно з даними Асоціації, з 10-12 соток землі можна зібрати до 3 тонн равликів за один сезон. За якою саме ціною закуповуватимуть товар у фермерів, які візьмуть участь у програмі, в Асоціації не вказують.

Однак зараз, приблизна вартість, наприклад, равликів Helix Aspersa Maxima така: 1 клас – 90 грн/кг, 2 клас – 70, 3-й – 50. Тож, за сезон господарство на 10-12 сотках землі на їхньому вирощуванні може отримати біля 150 тисяч  гривень.

Як повідомляв LANDLORD, перший прямий експорт равликів до ЄС здійснила компанія з Полтавщини.

Читайте також