Новини / Клімат     01 серпня 2023 19:19

До 2060 року в Атлантичному океані може статися зміна течій

Важливі океанські течії перерозподіляють тепло, холод та опади між тропіками та північними частинами Атлантики. Але вони можуть перестати працювати вже до 2060 року

Науковці Копенгагенського університету у співпраці науковцями з Інституту Нільса Бора та Департаменту математичних наук університету дійшли висновку, що у середині цього століття може статися крах течій Атлантичного океану, що спричинить погодні зміни у різних регіонах планети, повідомляє “Українська правда”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Важливі океанські течії перерозподіляють тепло, холод та опади між тропіками та північними частинами Атлантики. Але вони можуть перестати працювати вже у 2060 році. Це відбудеться за умови, якщо поточний рівень викидів парникових газів не зменшиться.

Вчені використали сучасні статистичні інструменти та дані про температуру океану за останні 150 років та дійшли висновку, що після зникнення течій на Європу очікує холодніше майбутнє. Вдалося з’ясувати, що океанська течія, відома як термогалінна циркуляція або Атлантична меридіональна обертальна циркуляція (АМОС) впаде з 95% вірогідністю між 2025 і 2095 роком.

Найімовірніший сценарій — через 34 роки, у 2057 році. Це спричинить потепління в тропіках і посилення штормів у регіоні Північної Атлантики.

Зникнення течії може мати дуже серйозні наслідки для клімату Землі, наприклад, змінивши спосіб розподілу тепла та опадів у всьому світі. Хоча похолодання в Європі може здатися менш серйозним, оскільки земна куля в цілому стає теплішою, а хвилі спеки виникають частіше. Це зникнення сприятиме посиленню потепління в тропіках, де підвищення температури вже спричинило складні умови життя, – пояснив  професор Пітер Дітлевсен з Інституту Нільса Бора.

Цей результат акцентує необхідність скорочення глобальних викидів парникових газів.

Нагадаємо, гірничодобувна промисловість та металургія завжди протягом історії відігравали важливу роль, і зараз ці галузі мають відіграти вирішальну роль у питаннях глобальних змін. Якщо ми хочемо мати реальні шанси сповільнити і, зрештою, зупинити зміну клімату, світова економіка повинна стати безвуглецевою.

Звіт Спільного дослідницького центру ЄС (JRC) про посухи в Європі передбачає, що літо 2023 року буде ще посушливішим, ніж минулого року. Ситуація в Іспанії, північній Італії та Франції особливо викликає “занепокоєння щодо водопостачання для використання людиною, сільського господарства та виробництва енергії”.

Французький енергетичний гігант TotalEnergies вивчав вплив сонячних панелей на врожай, щоб розробити сховище агрономічних переваг. Початкові результати свідчать про підвищення врожайності польових культур і зменшення нестачі води, інформує Pv-magazine.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Дев’ять із десяти великих портів у всьому світі зазнають шкідливих кліматичних небезпек.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.

Зміна клімату, шкідники та хвороби створюють тиск на врожай. Старі сорти пшениці зберігаються в архівах Музею природної історії, в сотнях старих картонних папок, акуратно вишикуваних, ряд за рядом, у музейних сховищах. Кожна з них містить висушене листя, стебла, колоски багатовікової давнини. Там налічується 12 тис. зразків.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також