Новини    23 листопада 2022 21:04

США планують накласти санкції на тих, хто вирубує ліси в Бразилії, посиливши боротьбу проти зміни клімату – ексклюзив від Reuters

Застосування санкцій Global Magnitsky проти екологічних злочинців є незвичним, але не безпрецедентним

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.

План являє собою значну зміну стратегії Вашингтона щодо боротьби з глобальним потеплінням, додаючи прямих санкцій до його інструментарію податкових пільг, дипломатичних стимулів і складних, повільних багатосторонніх угод, пише Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вирубка лісів у Бразилії досягла 15-річного максимуму за правління колишнього президента Жаіра Болсонару, який послабив захист навколишнього середовища та наполягав на розширенні видобутку корисних копалин і комерційного землеробства в Амазонії, що є важливим буфером проти зміни клімату.

Обраний лівий президент Луїс Інасіо Лула да Сілва вступить на посаду 1 січня і вже пообіцяв припинити вирубку лісів на кліматичному саміті COP27 в Єгипті минулого тижня. Під час розмов з офіційними особами США Лула та його союзники підкреслили, що він зосереджений на боротьбі зі зміною клімату.

Проте все ще залишаються знаки питання щодо того, як він дивиться на план, який знаходиться на ранніх стадіях. Лула вважає, що Вашингтон допоміг бразильській прокуратурі ув’язнити його за звинуваченням у хабарництві, і часто образив довгу руку правоохоронних органів США.

Санкції Магнітського спрямовані на покарання звинувачених у корупції або сприянні порушенням прав людини. Вони заморозять будь-які американські активи та заборонять усім американцям і американським компаніям мати справу з фізичними чи юридичними особами, які потрапили під санкції.

План США почав формуватися в червні, на саміті у Лос-Анджелесі, коли Сполучені Штати та Бразилія оголосили про створення спільної цільової групи для боротьби з незаконною вирубкою лісів Амазонки, повідомило джерело в США, яке працює над планом.

Згідно з тодішньою заявою Державного департаменту США, серед цілей робочої групи є “перешкоджання використанню міжнародної фінансової системи у зв’язку з незаконною діяльністю з лісовою продукцією”.

Точніше кажучи, окремий чиновник США, який знає про план, сказав агентству Reuters, що Вашингтон прагне покарати великих вирубувачів лісів і винних у інших екологічних злочинах, таких як незаконний видобуток золота.

За словами джерела, офіційні особи США в Бразилії та Сполучених Штатах вже почали процес виявлення та розслідування конкретних цілей, потенційні покарання варіюються від візових чорних списків до глобальних санкцій Магнітського.

Незрозуміло, коли і чи зможуть Сполучені Штати накласти санкції на конкретні цілі, оскільки розслідування може зайняти деякий час.

Застосування санкцій Global Magnitsky проти екологічних злочинців є незвичним, але не безпрецедентним.

У 2019 році Міністерство фінансів оголосило Камбоджійського магната і посадовця правлячої партії Трі Феапа за створення великомасштабного консорціуму з незаконних лісозаготівель у змові з чиновниками.

Джерело повідомило, що міністерство фінансів працює над планом разом з Бюро з економічних і ділових питань Державного департаменту та з Бюро океанів, міжнародних екологічних і наукових питань.

Нагадаємо, власник американської компанії Patagonia, яка виготовляє та продає одяг по всьому світу, Івон Шуїнар вирішав передати її в управління благодійному фонду. Увесь прибуток компанії витрачатимуть на боротьбу зі зміною клімату, пише BBC.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Міжнародне агентство з атомної енергії та Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) запустили насіння в космос, оскільки спільно активізують свої зусилля з вирощування нових культур, здатних адаптуватися до руйнівних змін клімату тут, на Землі. Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...