Новини    17 січня 2023 18:24

Світові порти потерпають від наслідків екологічної кризи

Згідно з дослідженням, 86% усіх портів піддаються більш ніж трьом типам кліматичних і геофізичних небезпек

Дев’ять із десяти великих портів у всьому світі зазнають шкідливих кліматичних небезпек.

Оскільки порти розташовані в небезпечних зонах уздовж узбережжя та поблизу річок, через зміну клімату їм доведеться справлятися з підвищенням рівня моря та сильними штормами. Фізичні пошкодження інфраструктури та порушення роботи можуть мати далекосяжні наслідки, повідомляється у дослідженні Інституту зміни навколишнього середовища при Оксфордському університеті, передає USM.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Дослідження надає детальну картину кліматичних ризиків для 1340 найважливіших портів світу. Воно поєднує в собі нову базу даних портів із деталями про природні небезпеки, такі як землетруси, циклони та повені, а також локалізовану інформацію про “морські екстремальні явища”, такі як швидкість вітру, хвилі та температура.

Ми виявили, що 86% усіх портів піддаються більш ніж трьом типам кліматичних і геофізичних небезпек. Очікується, що екстремальні умови на морі призведуть до перебоїв у роботі приблизно 40% портів у всьому світі, — заявив керівник дослідження Джаспер Вершуур. Також порти наражаються на інші небезпеки, такі як повені та землетруси, тому проєктувальники та оператори портів повинні враховувати численні небезпеки. Якщо цього не станеться, ми можемо побачити серйозні збої у глобальній торгівлі та ланцюгах постачання.

Найбільші кліматичні ризики загрожують великим портам в Азії, Мексиканській затоці та Західній Європі. Вже сьогодні простої портів через стихійні лиха щорічно приносять компаніям збитки на 67 млрд доларів.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Університету штату Мічиган, кількість токсинів, які виробляє грибок у кукурудзі, зросте протягом наступних кількох років через глобальне потепління.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.

Зміна клімату, шкідники та хвороби створюють тиск на врожай. Старі сорти пшениці зберігаються в архівах Музею природної історії, в сотнях старих картонних папок, акуратно вишикуваних, ряд за рядом, у музейних сховищах. Кожна з них містить висушене листя, стебла, колоски багатовікової давнини. Там налічується 12 тис. зразків.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...