Новини    04 червня 2023 20:17

KPMG: Якщо ми хочемо зупинити зміну клімату – світова економіка повинна стати безвуглецевою

Зауважується, що трансформація залежатиме від керівників компаній у сфері гірничодобувної та металургійної промисловості, яких KPMG International залучила для підготовки ґрунтовного звіту

Гірничодобувна промисловість та металургія завжди протягом історії відігравали важливу роль, і зараз ці галузі мають відіграти вирішальну роль у питаннях глобальних змін. Якщо ми хочемо мати реальні шанси сповільнити і, зрештою, зупинити зміну клімату, світова економіка повинна стати безвуглецевою, мовиться у глобальному прогнозі щодо перспектив розвитку гірничодобувної та металургійної промисловості на 2023 рік, опублікованому компанією KPMG International.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Це унікальне завдання для гірничодобувної та металургійної промисловості. Галузь має швидко збільшити виробництво, щоб забезпечити світовий бізнес матеріалами, необхідними для переходу до безвуглецевого майбутнього. Водночас це слід робити без шкоди для довкілля, обмежуючи власну діяльність так, щоб споживати менше вуглецю.

Трансформація залежатиме від керівників компаній у сфері гірничодобувної та металургійної промисловості, яких KPMG International залучила для підготовки цього ґрунтовного звіту. Відповідальність цих компаній полягає в тому, щоб спрямувати галузь на більш сталий шлях розвитку.  Ніколи ще не було такого великого попиту на метали та мінерали, але так само ніколи не було так складно розробляти нові шахти.  Такий самий виклик стоїть і перед виробниками сталі та інших матеріалів, яким необхідно швидко інвестувати в нові процеси, що дозволять скоротити викиди вуглецю.

У березні 2023 року від імені KPMG International компанія Vantage Research провела онлайн-опитування 434 осіб – керівників гірничо-металургійної промисловості про плани постачати світові “зелені” матеріали. Переважна більшість із них – великі світові компанії: 36% з них мають річний дохід у $1-10 млрд, а ще 33% – $11-25 млрд.

Лідери галузі впевнені, що можуть збільшити виробництво, уникаючи загроз для дотримання ESG. Зазначається, що кількість оптимістів і песимістів щодо цього розподілилися як 10 до 1.

У дослідженні повідомляється, що якщо галузь хоче досягти цілей щодо нульових викидів та дотримання ESG, вона повинна інтегрувати відповідну стратегію у своє виробництво.

Водночас лише 28% підприємств галузі це вже зробили, а 34% тільки на початку цього шляху. Важливим в цьому питанні є те, що в наступні 5 років потрібно змінити вуглецевий слід їх діяльності через інвестиції в технології, підкреслюється в документі.

Окрім цього, опитування показує, що ефективність споживання енергії є найвищим пріоритетом для вирішення екологічних викликів, що постали перед галуззю. Підкреслюється, що в контексті ESG важливим є медичне забезпечення працівників, належною оплачуваною відпусткою та пенсійними виплатами.

Лідери галузі усвідомлюють, що вони повинні відігравати вирішальну роль у боротьбі з вуглецем. Опитування показує, що найефективніший захід допомоги компаніям у досягненні ESG – забезпечення відданості генерального директора та ради директорів цим цілям. Майже 50% керівників вважає найбільшим ризиком для своєї діяльності в наступні 5 років суворіший державний контроль за ESG і “нульовою чистою продуктивністю”. Натомість 25% вважає, що кліматичні ризики будуть вагомішими.

Прагнення до декарбонізації змінює географію гірничодобувної та металургійної промисловості. Майже чверть опитаних компаній планує значно збільшити кількість країн-партнерів. Інші 41% теж мають такий намір, проте не так кардинально.

Довідка. KPMG – це міжнародна мережа незалежних фірм, що надають аудиторські, податкові та консультаційні послуги. Ми тісно співпрацюємо з нашими клієнтами, допомагаючи їм у питаннях зниження ризиків та реалізації можливостей для їхнього бізнесу.

З-поміж клієнтів фірм-членів мережі KPMG – корпорації, державні установи, а також некомерційні організації.

Нагадаємо, звіт Спільного дослідницького центру ЄС (JRC) про посухи в Європі передбачає, що літо 2023 року буде ще посушливішим, ніж минулого року. Ситуація в Іспанії, північній Італії та Франції особливо викликає “занепокоєння щодо водопостачання для використання людиною, сільського господарства та виробництва енергії”.

Французький енергетичний гігант TotalEnergies вивчав вплив сонячних панелей на врожай, щоб розробити сховище агрономічних переваг. Початкові результати свідчать про підвищення врожайності польових культур і зменшення нестачі води, інформує Pv-magazine.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Дев’ять із десяти великих портів у всьому світі зазнають шкідливих кліматичних небезпек.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.

Зміна клімату, шкідники та хвороби створюють тиск на врожай. Старі сорти пшениці зберігаються в архівах Музею природної історії, в сотнях старих картонних папок, акуратно вишикуваних, ряд за рядом, у музейних сховищах. Кожна з них містить висушене листя, стебла, колоски багатовікової давнини. Там налічується 12 тис. зразків.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...