Новини    28 листопада 2022 20:29

Зміна клімату: чи може багатовікова пшениця допомогти прогодувати планету?

Під час того, як зростає населення світ потребуватиме більше пшениці — приблизно на 60 % до 2050 року

Зміна клімату, шкідники та хвороби створюють тиск на врожай. Старі сорти пшениці зберігаються в архівах Музею природної історії, в сотнях старих картонних папок, акуратно вишикуваних, ряд за рядом, у музейних сховищах. Кожна з них містить висушене листя, стебла, колоски багатовікової давнини. Там налічується 12 тис. зразків, повідомляє bbc.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Колекція сягає 1700-х років, включаючи екземпляр, який був зібраний під час першої подорожі капітана Кука до Австралії”, — каже Лариса Велтон, котра є частиною команди, яка оцифровує архів, щоб до нього можна було отримати доступ онлайн.

Війна в Україні, де вирощується велика кількість зерна, поставила під загрозу світове постачання. Але це не єдина проблема: зміна клімату та екстремальна погода мають свій негативний вплив і вчені підрахували, що підвищення глобальної температури на 1 градус може спричинити зниження до 6,4 % кількості, яку ми можемо вирощувати в усьому світі.

Сучасні посіви пшениці проходять через значні труднощі. Зелена революція в 1950-х і 1960-х роках призвела до того, що фермери почали вирощувати сорти, які дають найбільше зерна. Але ця гонитва за отриманням найбільших урожаїв означала, що інші сорти були відкладені – включно з культурами, здатними впоратися з крайнощами. Тому різноманітність пшениці зменшилася.

“Ми хочемо побачити, чи є деякі речі, які ми втратили, і які ми могли б повернути до сучасних сортів”, — пояснює генетик з Музею природознавства доктор Метью Кларк.

І це важливо: під час того, як зростає населення світ потребуватиме більше пшениці — приблизно на 60 % до 2050 року. Тому вченим потрібно знайти сорти пшениці, які зможуть рости в місцях, де зараз це неможливо, а також культури, що можуть витримувати мінливе середовище.

Нагадаємо, Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.

Міжнародне агентство з атомної енергії та Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) запустили насіння в космос, оскільки спільно активізують свої зусилля з вирощування нових культур, здатних адаптуватися до руйнівних змін клімату тут, на Землі. Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ.

Ізраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...