Новини / Технології     31 травня 2023 20:14

Агровольтаїка і плавучі сонячні електростанції можуть стати рішенням посухи в Європі

Суворі умови посухи вже спостерігаються в регіонах на півдні Іспанії, оскільки значна місткість водосховищ Іспанії знаходиться на рекордно низькому рівні, а канали пересихають

Звіт Спільного дослідницького центру ЄС (JRC) про посухи в Європі передбачає, що літо 2023 року буде ще посушливішим, ніж минулого року. Ситуація в Іспанії, північній Італії та Франції особливо викликає “занепокоєння щодо водопостачання для використання людиною, сільського господарства та виробництва енергії”, повідомляє hortidaily.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Суворі умови посухи вже спостерігаються в регіонах на півдні Іспанії, оскільки значна місткість водосховищ Іспанії знаходиться на рекордно низькому рівні, а канали пересихають. Через те, що запаси води в країні на 50% нижчі, а посуха вразила 80% іспанської сільської місцевості, Іспанія зіткнулася з національною надзвичайною ситуацією.

Цю проблему можна вирішити шляхом пошуку нових моделей використання, повторного використання та збереження води; ось тут на допомогу приходить агровольтаїка та плавуча сонячна енергія.

Читайте також: У Дубаї планується реалізувати найбільший у світі проєкт з розвитку агротуризму – Agri Hub, який покликаний перетворити сільські та пустельні райони емірату на найкращу у світі сільську пам’ятку для відвідувачів

Агровольтаїка – це сектор із величезним потенціалом, що швидко зростає. Він об’єднує два основні сектори економіки: сільське господарство та енергетику. Земля використовується як для сільськогосподарського виробництва, так і для виробництва фотоелектричної (PV) енергії. Оскільки сільське господарство особливо вразливе до зміни клімату, сонячні технології можуть бути легко інтегровані в сприятливі для природи сонячні об’єкти, включно з проєктами подвійного землекористування, як-от берегові плавучі фотоелектричні системи та сільськогосподарські сонячні електростанції.

Застосовувані безпосередньо на поверхні штучних водойм, таких як водосховища, плавучі сонячні панелі стають дедалі популярнішими по всій Європі. EDP, велика португальська компанія, побудувала найбільший в Європі плавучий сонячний парк на водосховищі. Він складається з 12 000 сонячних панелей і по довжині дорівнює чотирьом футбольним полям. Ці сонячні панелі безпосередньо запобігають надмірному випаровуванню води.

Читайте також: Між сонячними панелями врожайність томатів підвищується вдвічі

Дослідження 2021 року, яке аналізувало плаваючі панелі на водоймах, показало, що випаровування зменшилося на 42%. У безпрограшній ситуації плаваючі панелі можуть бути на 10-15% ефективнішими завдяки водяному охолодженню.

Довідка. Агровольтаїка – інноваційний напрямок в сільському господарстві, що дозволяє поєднувати вироблення сонячної енергії та фермерство.

Нагадаємо, так звані “прозорі” сонячні батареї, створені дослідниками Єврейського університету (Hebrew University), пропускають до рослин лише необхідну кількість світла, а решта перетворюється на електрику, яку можна використовувати з іншою метою.

Французький енергетичний гігант TotalEnergies вивчав вплив сонячних панелей на врожай, щоб розробити сховище агрономічних переваг. Початкові результати свідчать про підвищення врожайності польових культур і зменшення нестачі води, інформує Pv-magazine.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також