Новини    13 квітня 2023 12:12

У Мінагрополітики роз`яснили, як перереєстровуватимуть фермерів у ТОВ


Усі гарантії для фермерських господарств зберігаються у проєкті Закону України “Про особливості регулювання підприємницької діяльності у перехідний період” (№6013). Таку організаційно-правову форму як Фермерське господарство (ФГ) законопроєктом пропонується реорганізувати на пільгових умовах.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Як розповіла заступниця міністра аграрної політики та продовольства Людмила Шемелинець, законопроєктом передбачається усунення суперечностей, які існують між чинними Господарським та Цивільним кодексами, щоб позбутися застарілих форм на майно, які є рудиментами радянського союзу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Фермерські  господарства фактично дублюють функції  Товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) і Фізичної особи-підприємця (ФОП).

Як зазначає заступниця міністра, законопроєкт пропонує застосувати однаковий підхід до всіх суб’єктів господарювання. Зокрема, суб’єкти підприємництва залежно від кількості працівників та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб’єктів мікропідприємництва, суб’єктів малого підприємництва, суб’єктів середнього або великого підприємництва. Фермерських господарств як організаційно-правової форми не існуватиме.

“У законопроєкті визначені перехідні положення, які гарантують  фермерським господарствам безболісний перехід до нової організаційно-правової форми. Протягом 5 років з дня набрання чинності закону ФГ матимуть можливість прийняти рішення щодо перетворення на господарські товариства або об’єднання з іншими”, — підкреслила Шемелинець.

Що пропонує законопроєкт 6013

За її словами, на час перехідного періоду законопроєктом, зокрема, пропонується:

  • під час реорганізації кредитори не можуть вимагати забезпечення виконання зобов’язань шляхом укладення договорів застави чи поруки, дострокового припинення або виконання зобов’язань перед кредитором та відшкодування збитків;
  • господарське товариство (правонаступник ФГ) може використовувати ліцензії та інші документи  дозвільного характеру, що отримані на ФГ, до закінчення їх строку дії;
  • право постійного користування земельними ділянками, набуте підприємствами на момент вступу закону в дію, переходить до господарського товариства — правонаступника;
  • реєстраційні дії щодо перетворення ФГ на господарське товариство та адміністративні послуги, пов’язані з переоформленням документів дозвільного характеру, речових прав на майно, проводяться безоплатно.

“Процес реорганізації ФГ у господарські товариства має пройти без додаткових проблем та значних фінансових витрат для їхніх власників”, — запевняють у Мінагрополітики.

У міністерстві уточнили, що фермерське господарство — це підприємницька діяльність громадян, що полягає у виготовленні товарної сільгосппродукції, здійсненні її переробки та реалізації з метою отримання прибутку.

Фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї, відповідно до закону.

Створення фермерського господарства надає можливості фермерам виступати учасником ринкових відносин, виробляти та офіційно здійснювати продаж своєї продукції. Правовий статус фермерського господарства визначено спеціальним Законом України “Про фермерське господарство”.

Нагадаємо, Всеукраїнський Конгрес Фермерів вважає, що законопроєкт № 6013 не може бути прийнятий як такий, що не лише не враховую інтереси та статус фермерських господарств, а й, тому, що прийняття даного законопроєкту  має високий ризик поглинання фермерських господарств структурами великого агробізнесу, що суперечить як внутрішній, так і зовнішній державній аграрній політиці, та практиці Європейського Союзу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...