Новини    06 листопада 2023 20:14

Аграрії залишають кукурудзу на полях через високу вартість сушіння зерна

Цього року сушать кукурудзу за нижчими по регіону тарифами — 120 грн за зняття 1 т/%

В Україні, і зокрема на Сумщині, аграрії залишають багато кукурудзи зимувати в полях, оскільки сушити зерно при нинішній ціні виходить собі в збиток, розповів заступник голови “СФГ “Урожай” Володимир Шевченко, передає Elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Коли звертаються поклажодавці, щоб ми надали послуги з обмолоту і сушіння, то кукурудза прораховується нижче собівартості. Тому аграрії не готові зараз молотити, дуже багато лишають в полях на весну, чекають ціни, — зазначив Шевченко.

Цього року сушать кукурудзу за нижчими по регіону тарифами — 120 грн за зняття 1 т/%.

Ще один аграрій з Сумської області зазначив, що навіть в тих господарствах, де є власні сушарки, не поспішають збирати кукурудзу з поля.

Молотити не збираємося, будемо чекати, та в принципі, як і всі аграрії. Я дивлюсь, у нас тут не молотять. В кого навіть свої сушки, щось не дуже поспішають молотити. І газ дорожчає, і дизпаливо в цьому році дороге. Хай сушиться природним способом. Так, можливо весною будуть і втрати, але тоді хоч щось заробиш, а осінню змолотити — це просто мінус, і конкретний мінус,— зазначив фермер з Сумщини.

Вартість газу на листопад для промислових підприємств складає 17-18 тис. грн за кубічний метр, повідомляє Мінфін. За словами керівника Greco Group Івана Корженка, ціна коливається до 21 тис. грн залежно від регіону. Подекуди тарифи на сушіння зерна підвищилися, але загалом залишилися на рівні минулого року.

Нагадаємо, вартість сушіння зерна в 2022 році зросли на 50% у порівнянні з 2021-м. У 21/22 МР елеватори поступово підвищували ціни з 90 до 180 грн за тонно-відсоток, але цього року вартість восени одразу збільшилась до 200-250 грн.

Вартість сушіння кукурудзи на власному елеваторі на альтернативному паливі буде коштує від $6, а на сторонньому — до $50.

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу.

У цьому сезоні доведення вологої кукурудзи до базових показників може коштувати близько $50 за тонну.

У липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх перероблення, що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому продовольчому ринку, Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Зокрема, він зауважив, що зерновий коридор, який вже фактично запрацював у двосторонньому напрямку безпосередньо цьому сприятиме.

Використання дизельного генератора для роботи елеватора — зерносушарки та транспортного обладнання — коштує вдвічі дорожче. Для роботи сушарки з транспортним обладнанням необхідно 200 кВт на годину. Генератор за такої потужності витрачає 40 літрів дизпального.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...