Новини    11 грудня 2022 20:03

Використання генераторів здорожчує сушіння зерна вдвічі

Попри перевитрати на пальне під час збирання кукурудзи у холодний сезон, втрати врожаю під час зимівлі кукурудзи в полі можуть сягати до 50%

Використання дизельного генератора для роботи елеватора — зерносушарки та транспортного обладнання — коштує вдвічі дорожче. Для роботи сушарки з транспортним обладнанням необхідно 200 кВт на годину. Генератор за такої потужності витрачає 40 літрів дизпального, розповів директор підприємства Кернел “Придніпровський край” Михайло Петров під час онлайн-зустрічі організованою освітньою платформою “Культиварій‎”, пише Latifundist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“З електромережі купуємо електроенергію за ціною на рівні 4,8 грн за кіловат. ‎Електроенергія від дизельного генератора коштує приблизно у 2 рази дорожче”, — пояснив Петров.

Та все ж попри витрати на енергію, залишати кукурудзу в полі не зиму ще більш невигідно. Попри перевитрати на пальне під час збирання кукурудзи у холодний сезон, втрати врожаю під час зимівлі кукурудзи в полі можуть сягати до 50%.

Експерт додав, що в полях у Кернел знаходиться 20 тис. га кукурудзи. За підрахунками, при урожайності 10 т/га, у полях знаходиться 200 тис. т зерна або збіжжя на суму $50 млн.

Вартість сушіння кукурудзи на власному елеваторі на альтернативному паливі буде коштує від $6, а на сторонньому — до $50. Про це розповів директор “Агро-Холдинг МС” (HarvEast) Олексій Остапенко в інтерв’ю Latifundist.

Нагадаємо, минулого тижня низька ефективність інспекції суден на вхід та вихід з Чорного моря за участю представників країни-терориста спричинила скупчення близько 70 суден на вхід та 30 суден на вихід. Тому трейдери змушені закладати все більше витрат на простій суден (до 30 днів) у ціну, що вбиває економіку для виробника.

Також закупівельні ціни на пшеницю в українських морських портах почали знижуватися через високі ризики постачання зерна морем та високі ставки фрахту.

Українські трейдери повідомили, що на ринках спостерігається зниження експортних цін попиту на українську продовольчу та фуражну пшеницю з постачанням суходолом, а в українських портах зросли доларові ціни трейдерів на кукурудзу.

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу.

У цьому сезоні доведення вологої кукурудзи до базових показників може коштувати близько $50 за тонну.

У липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх перероблення, що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому продовольчому ринку, Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Зокрема, він зауважив, що зерновий коридор, який вже фактично запрацював у двосторонньому напрямку безпосередньо цьому сприятиме.

У Румунії та Угорщині знизилася урожайність, тож очікується дефіцит пшениці та кукурудзи. Експерти прогнозують, що через це на українську кукурудзу буде попит з боку країн Євросоюзу.

Як зазначають трейдери, хід збиральної компанії кукурудзи та сої додаватиме тиску на ціну зернової та олійної у світі. Адже пропозиція збільшується у кон’юнктурі ринку.
Водночас у Франції найнижчий врожай кукурудзи з 1990 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...