Заходи / Високоолеїновий клуб     10 вересня 2019 15:06

Чому Україна не стала лідером із вирощування ВО соняшнику – Луїс Карлос Алонсо назвав причини

Україна могла б мати 450 000 га під високоолеїновим соняшником, але забракло насіння у період весняної посівної кампанії. Керівник із розвитку бізнесу олійних культур компанії Syngenta вважає: основне завдання українських господарств нині – якісно відділити частку врожаю високоолеїнових гібридів і не отримати «мікс».

Україна не змогла вирватися на лідерські позиції з посіву високоолеїнового соняшнику цього року, засіявши на 100 гектарів менше, ніж прогнозувалося, й скотившись на друге місце на ринку high oleic. І все через дефіцит насіння гібридів навесні, під час посівної. Однак, на думку Луїса Карлоса Алонсо, керівника із розвитку бізнесу олійних культур компанії Syngenta, наша країна все одно має хороші показники.

Читайте: Чи вдасться українським фермерам збільшити експорт кавунів до ЄС

«Навіть 350 000 га – це все одно приріст засіяної площі на 25% порівняно з минулим роком, – підкреслює Луїса Карлоса Алонсо. – Ми маємо враховувати, що частина площ, яка, за нашими підрахунками, становила 300 000 га, – були змішані посіви: не було розподілення на високоолеїнові та звичайні культури. І цього року, сподіваюся, фермери проведуть гарну роботу із розподілення високоолеїнових сортів та звичайного насіння».

Поки що, за словами фахівця, головне «завдання» для українських господарств – якісно відділити частку врожаю високоолеїнових гібридів і не отримати «мікс» зі звичайними сортами. Тоді, за рахунок більшої врожайності соняшнику, Україна може зайняти позицію лідера безпосередньо у виробництві high oleic соняшникової олії.

За словами пана Алонсо, ситуація вже змінюється на краще. Є випадки, коли фермери контрактують насіння на майбутній рік. Тож цьогоріч підписано більше контрактів, ніж у 2018-му.

Нагадаємо, що раніше Україні прогнозували на цей рік 400 000 га посівів високоолеїнового соняшнику, а за найбільш оптимістичним прогнозом могло дійти й до 450 000 га high oleic соняшнику.

Landlord раніше повідомляв про те, що дефіцит високоолеїнової олії на ринку ЄС стимулював нечуване зростання премій за ВО соняшник і збільшення посівів цієї культури у світі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Високоолеїновий клуб        11 вересня 2019 15:09

ВО соняшник: загроза врожаю через посуху в регіоні Іберія

Високоолеїновий клуб        09 вересня 2019 14:16

70% соняшнику у Франції – це високоолеїнові гібриди

Високоолеїновий клуб        21 червня 2019 19:24

ВО клуб 20 червня 2019 року