Заходи / Високоолеїновий клуб     06 вересня 2019 15:53

Прірва між попитом і пропозицією насіння ВО соняшнику зростає – Луїс Карлос Алонсо

Попри всі бажання фермерів збільшити площі під високоолеїновим соняшником, виробники гібридів для посіву не можуть їх забезпечити достатньою кількістю насіння. Зарадити цьому можна лише укладанням контрактів на постачання посадкового матеріалу – за рік, а краще за 2–3 роки до сівби.

Керівник із розвитку бізнесу олійних культур компанії Syngenta Луїс Карлос Алонсо відзначає, що ще наприкінці минулого року він наводив сценарій швидкого зростання ринку. Якщо порівняти його сценарій з цьогорічними результатами, то фактична площа, яка була не задіяна під ВО соняшник, у світі становить близько 94 тис. га.

Читайте: Долар по 32: українська економіка не витримає зміцнення гривні – Сергій Будкін

Щодо можливої нестачі посівного матеріалу компанія Syngenta застерігала фермерів ще минулого року і пропонувала заздалегідь контрактувати потрібні обсяги для проведення посівної-2019. Проте частина виробників ВО соняшнику не сприйняли це попередження належним чином.

Тож цієї весни в більшості країн аграрії постали перед проблемою нестачі гібридів, при тому що попит на високоолеїнову соняшникову олію суттєво збільшився, як і ціни на неї на європейському ринку.

У 2019 році посівного матеріалу ВО соняшнику бракувало виробникам України, Угорщини, Румунії та Болгарії, також цьогоріч дефіцит зачепить і Аргентину.

Landlord раніше повідомляв про те, що дефіцит високоолеїнової олії на ринку ЄС стимулював нечуване зростання премій за ВО соняшник і збільшення посівів цієї культури у світі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Високоолеїновий клуб        21 червня 2019 19:24

ВО клуб 20 червня 2019 року