Заходи / Високоолеїновий клуб     11 вересня 2019 15:09

ВО соняшник: загроза врожаю через посуху в регіоні Іберія

Попри високі премії і зростання попиту на ВО соняшник у країнах Європи, обсяги виробництва цієї культури в ЄС збільшуються не так динамічно, як очікує ринок. Серед причин – небажання фермерів укладати довгострокові контракти на насіння, а також свої корективи вносить погода.

Виробництво ВО соняшнику в регіоні Іберія

Регіон Іберія (Іспанія та Португалія) традиційно постачає насіння високоолеїнового соняшнику до сусідньої Франції.

Загальна площа ВО соняшнику в зазначених країнах становить близько 36% площ, відведених під цю культуру в Євросоюзі.

Розмір премій фермерам за high oleic – до 70 євро за 1 т.

Читайте: 70% соняшнику у Франції – це високоолеїнові гібриди

Проте погода може внести свої корективи: на півдні Іспанії посівну ВО соняшнику провели вдало, за сприятливих кліматичних умов, а ось на півночі країни культуру посіяли запізно, що разом із цьогорічною посухою може негативно позначитися на врожайності.

Виробництво ВО соняшнику в Угорщині

Ринок ВО соняшнику в Угорщини – найбільш волатильний серед ринків великих виробників культури. Це зумовлено небажанням місцевих фермерів укладати довгострокові контракти на постачання насіння гібридів, що в підсумку призводить до дефіциту насіння під час посівної.

Як наслідок – за прогнозами, Угорщина мала посіяти близько 180 тис. га високоолеїнового соняшнику, а за попередніми розрахунками, реальна площа становила на 5 тис. га менше.

При цьому розмір премій фермерам за high oleic – досить високий: близько $70 за 1 т. З огляду на специфіку ринку, експерти не виключають: якщо реальний рівень премій буде нижчим за очікуваний, у 2020 році на Угорщину очікує різке зниження площ під ВО соняшником.

Виробництво ВО соняшнику в Румунії

Розмір премій фермерам за high oleic – $50–70 за 1 т.

Такі високі премії викликали велику зацікавленість фермерів, і насіння ВО гібридів для реалізації всіх заявок не вистачило.

Сумарна площа, відведена під ВО соняшник, у Румунії та Молдові, – 175 тис. га.

Ринок відрізняється високою організованістю: переробники і трейдери закуповують ВО соняшник за прямими контрактами із сільгоспвиробниками.

Landlord раніше повідомляв про те, що дефіцит високоолеїнової олії на ринку ЄС стимулював нечуване зростання премій за ВО соняшник і збільшення посівів цієї культури у світі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі