Заходи / Високоолеїновий клуб     09 вересня 2019 14:16

70% соняшнику у Франції – це високоолеїнові гібриди

На тлі загального дефіциту насіння високоолеїнового соняшнику Франція у 2019 році стала єдиною країною у світі, де посівного матеріалу high oleic не бракувало. Французькі фермери засіяли цією культурою 440 тис. га.

Високоолеїнові сорти вирощують у Франції з 1990-х років. І за ці 30 років французькі виробники соняшнику поступово переорієнтувалися саме на ВО гібриди, якими сьогодні засіяно близько 70% всіх площ, відведених під соняшник.

Читайте: Прірва між попитом і пропозицією насіння ВО соняшнику зростає – Луїс Карлос Алонсо

За таку довгу історію вирощування ВО соняшнику фермери Франції блискуче опанували стратегію планування посівів. На ринку діє система контрактів усіх з усіма – на кілька років укладені контракти на насіння, контракти з крашерами, які своєю чергою контрактують свої відносини зі споживачами. Також самі фермери діють у межах кооперації та координують плани щодо посівів.

Як наслідок, Франція посіла позицію № 1 у вирощуванні високоолеїнового соняшнику і стала орієнтиром для учасників ВО ринку.

Премії за ВО соняшник у Франції становлять на цей час 50–60 євро за тонну, проте фермери очікують, що розмір виплат зростатиме з урахуванням загальної ситуації на ринку.

Landlord раніше повідомляв про те, що дефіцит високоолеїнової олії на ринку ЄС стимулював нечуване зростання премій за ВО соняшник і збільшення посівів цієї культури у світі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також