За прогнозами, 2019 рік стане найспекотнішим за всю історію людства.
«Чотири найбільш спекотні роки в історії були з 2015-го по 2018-й, що спровоковано збільшенням викидів вуглекислого газу, які також, за даними Всесвітньої метеорологічної організації, досягли рекордного рівня», — повідомляє журнал National Geographic.
Українським фермерам теж слід готуватися до більшої посухи, ніж торік, причому синоптики прогнозують її посилення у найбільш родючих районах країни. Причина такого явища — кліматичні зміни та перш за все — глобальне потепління.
Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру, основним ризиком для посівів також вважає швидке висихання ґрунту, пов’язане з недостатньою кількістю вологи в малосніжному лютому і сильними весняними вітрами.
Раніше ж найбільш посушливими роками стали 2007-й та 2017-й. Аграрії зазначають, що посуха часто нищить левову частку врожаю. Зокрема, про це виданню Landlord розповів Олександр Горбик, керівник ТОВ «Чистопілля» (Дніпропетровська область).
Читайте: Опитування: ТОП-5 катаклізмів, що завдали найбільшої шкоди вашому господарству
Після посухи серед природних катаклізмів, які найчастіше завдають збитків, аграрії називають град. Градини можуть сягати розмірів тенісного м’яча і здатні знищити посіви за лічені хвилини. Випадки аномального граду були зафіксовані у липні 2014 року на Київщині, а минулого року — на Прикарпатті.
Чого, вірогідно, можна вже цьогоріч не боятися, так це заморозків, хоча у минулі роки вони теж дошкуляли фермерам попри глобальне потепління.
«Заморозки в Україні можливі до 20–25 травня. Це ті кінцеві дати, в яких фіксували це явище. Останніми роками не спостерігалися такі суворі заморозки саме у квітні й травні, і ми просто відвикли від цього. Хоча колись на Київщині заморозки були й на початку червня», — зазначає кліматолог Тетяна Адаменко.
Більш детально про кліматичні примхи — у спецпроекті Landlord «Топ-5 катаклізмів. Нашестя проти врожаїв». У ньому фермери можуть дізнатися, як застрахуватися від несприятливих погодних умов та захистити свій урожай.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!