Спецпроекти / Метеозахист     24 вересня 2019 12:06

Посуха, град, зливи — як захистити врожай від природних катаклізмів

Україна перебуває у вирі кліматичних змін, переживаючи аномальні погодні явища. Спека, зливи, гради, буревії — усе це стає серйозною загрозою для фермерів, які не в силах захистити свої врожаї від природних катаклізмів. Враховуючи обставини, передові компанії світу пропонують аграріям широкий вибір страхових полісів, що дозволяють їм мати «подушку безпеки» на випадок форс-мажору.

У спецпроєкті Landlord «Метеозахист» ви дізнаєтеся про робочі кейси щодо страхових випадків і про те, чому вже зараз агрострахування є необхідним інструментом для кожного аграрія.

Посуха і град

Цьогоріч фермери підтверджують: навіть попри на диво вологий липень, точніше другу частину місяця, врожай не виправдає всіх сподівань. Адже червнева спека вже завдала значних збитків. Тож за можливості аграрії намагаються застрахувати погодні ризики. Бо інакше восени доведеться рахувати не прибутки, а збитки.

«Цього року в нас була надзвичайна посуха. З 9 травня по липень жодного разу не було дощу. У підсумку в озимої пшениці зерно невиповнене. Закладка колоса була десь по три колоски і по 16 рядів, фактично 48–50 зернин. По факту їх 28–32, вони маленькі. Виходить недобір по масі. Ми вже звернулися з цим випадком до компанії «Сингента», яка озвучила виплату 188 300 гривень. Цьогоріч ми вперше скористалися програмою «МетеоЗахист». Минулого року у нас також була посуха, і цей рік виявився сухим. На період, коли йде налив зерна, у нас практично завжди високі температури і немає дощів», — коментує головний агроном господарства «Мена-Авангард» Олександр Будний.

У господарстві «Агротехсервіс», що на Полтавщині, також залишилися задоволеними придбанням страхового поліса в «Сингента» за програмою «МетеоГрад», адже цьогоріч від граду у них постраждав соняшник на площі 190 га.

Читайте: Аномальна спека висушує Українські чорноземи: що робити фермерам?

«За програмою «МетеоЗахист» від «Сингента» ми цього сезону застрахували соняшник, пшеницю і кукурудзу на площі понад 4000 га. І вже отримали страхові виплати за програмою «МетеоГрад». У нас соняшник постраждав від сильного граду, спершу ми не могли навіть заїхати в поле. На другий день приїхали представники «Сингента» та страхової. Під соняшник у нас відведено 800 га. Градом було уражено ділянку площею 190 га. Ми прийняли рішенням пересіяти соняшник на площі 77 га, що нам і компенсували у компанії «Сингента». Решту ми залишили з міркувань, що культура має відродитися. Виплата у 90 000 гривень пройшла швидко — вже протягом місяця після цього випадку ми отримали кошти. Скажу відверто — на моїй практиці це перший випадок реального відшкодування у межах страхування, чим приємно здивований», — розповідає перший заступник директора господарства Юрій Колотій.

Як оформити страхування

За словами керівника напряму захисту агрономічних ризиків, Східна Європа, компанії «Сингента» Романа Хрипка, цьогоріч програма індексного страхування «МетеоЗахист» вже демонструє чудові результати.

«517 господарств захистили свої посіви на загальній площі 586 000 га від несприятливої погоди, яка негативно впливає на майбутній врожай. Спекотні весна та літо з критичними рівнями високих температур не минули безслідно. Учасники програми «МетеоЗахист» отримали компенсацію на суму 44,5 млн гривень Вже протягом чотирьох років компанія «Сингента» надає не тільки якісні технології, а й повертає впевненість під час негоди. Проект «МетеоЗахист» — дуже простий та надійний інструмент, завдяки чому він і користується великим попитом, покриваючи третину всіх застрахованих полів у сезоні 2019 року», — резюмує фахівець.

Оформити страховий пакет «МетеоЗахист» достатньо легко. Для цього потрібно придбати й застосувати пакет із двох або трьох препаратів «Сингента» залежно від культури на площу від 200 га. Програма покриває вартість насіння та засобів захисту рослин «Сингента» без ПДВ до $60 на 1 га.

Також потрібно відмітити метеоточку на карті та вказати страховий період. Зазначивши ці дані фіксуються граничні рівні опадів і температури, відповідно до яких розраховуватиметься сума відшкодування.Якщо фактичні параметри опадів або температури виявляться гіршими, ніж граничні, — ви отримаєте повне або часткове відшкодування витрат на насіння і засоби захисту рослин компанії «Сингента».

Таким чином фермери можуть застрахувати свої інвестиції та майбутні врожаї від посухи під час цвітіння й наливу зерна, а також від надмірних опадів під час жнив.

Нагадаємо, у спецпроєкті ««Метеозахист», який ґрунтується на експертних думках та наочних прикладах, йдеться про зміни клімату в України. Міграція кліматичних зон, посуха, зневоднення чорноземів та існуючі методи захисту від природних негараздів — про все це можна дізнатися в нашому спецматеріалі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також