Новини / Аналітика     08 листопада 2023 16:19

За тиждень удвічі зросло середньодобове вивантаження вагонів із зерном у портах Великої Одеси

Продовжує зростати кількість вагонів із зерном, що рухаються в напрямку портів Великої Одеси (збільшення на майже 21% — з 4032 до 4871 вагона)

Упродовж минулого тижня середньодобовий показник вивантаження вагонів у портах Великої Одеси сягнув 798 одиниць. Він зріс на 419 вагонів на добу, або у 2,1 раза, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов, пише Rail.insider.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Продовжує зростати й кількість вагонів із зерном, що рухаються в напрямку портів Великої Одеси (збільшення на майже 21% — з 4032 до 4871 вагона).

Водночас скоротилася черга вагонів із зерном у напрямку порту Ізмаїл. Наразі туди прямують 929 одиниць. Зменшення становить 815 вагонів, або 87,7%. Середньодобовий показник вивантаження вагонів із зерном у порту Ізмаїл становить 177 вагонів за добу. За останній тиждень показник зріс на сім вагонів на добу.

Окрім того, у листопаді порівняно із жовтнем значно зросла передача вагонів із зерном через українсько-польські прикордонні переходи — на 14,8 вагона на добу. Наразі середній показник сягає 131,4 вагона на добу.

На 0,65 одиниці побільшало вагонів, що рухаються через українсько-угорський кордон. Зокрема, через нього прямують 50,4 вагона на добу.

Проте на 4,6 вагона на добу скоротилася передача вагонів із зерном до Румунії. Кордон щодоби долають 121,2 одиниці із зерном.

До Словаччини щодоби прямують 46,4 вагона на добу. Це на 21,5 одиниці менше, ніж у жовтні.

Нагадаємо, міністр транспорту Румунії підтвердив на зустрічі з Єврокомісією про зведення якірної стоянки на території порту Констанца для перевалки зерна, зокрема українського.

Румунський порт Констанца в разі закриття “зернового коридору” зможе перевантажити 12 млн т кукурудзи і приблизно стільки ж пшениці, включаючи румунське, сербське та українське зерно.

ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” (УДП) досягнуло рамкової домовленості з TTS Group S.A. щодо можливості здійснення перевалки на рейдових стоянках порту Констанца (Румунія).

Біля кордону Угорщини з Україною розпочав роботу найбільший у Європі наземний контейнерний термінал, метою якого є збільшення постачання українського зерна через Угорщину до портів Адріатичного моря.

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також