Новини / Логістика / Трейдинг     19 жовтня 2022 15:28

Найбільший у Європі контейнерний термінал запрацював на кордоні України з Угорщиною


Він призначений для збільшення постачання українського зерна через Угорщину до Адріатики.

Біля кордону Угорщини з Україною розпочав роботу найбільший у Європі наземний контейнерний термінал, метою якого є збільшення постачання українського зерна через Угорщину до портів Адріатичного моря.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прем`єр-міністр Угорщини Петер Сійярто.

Термінал East-West Gate, побудований вартістю близько 40 мільярдів форинтів (95,65 мільйона доларів), дозволяє перевозити контейнери між залізничними коліями широкої та стандартної колії, а також між поїздами та вантажівками.

“Техніка, яка тут використовується, здатна обробляти 800 тонн зерна та 450 кубометрів соняшникової олії на годину”, – сказав глава угорського уряду, додавши, що термінал зробить перевезення українських сільськогосподарських товарів більш ефективними.

Очікується, що термінал оброблятиме від 15 000 до 20 000 тонн зерна на місяць.

Нагадаємо, Угорщина має намір звести новий залізничний термінал у порту Трієст. Термінал під назвою Adria Port функціонуватиме як імпортно-експортна платформа для Угорщини.

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

В Угорщині мають намір зробити свій внесок у розширення експорту зерна з України. Для цього, в уряді країни заявили, що підтримають підприємницьку зону для переробних заводів на кордоні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також