Новини / Логістика     23 грудня 2022 11:05

Українські зерновози можуть дістатися до чотирьох морських портів ЄС


Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Про це пише видання Railfreight.

За наведеними маршрутами можна дістатися загалом до чотирьох морських портів.

“Консалтингова компанія провела це дослідження на замовлення Укрзалізниці. Зазначається, що українські вагони-хоппери вищі та ширші за європейські. Однак перевантаження на кордоні займає багато часу. Тому питання полягало в тому, до яких портів можна дістатися без перевантаження”, — пише видання.

З 12 вибраних портів чотири порти були визначені такими, до яких можна дістатися українськими хоперами: німецькі Гамбург і Росток, польський Гданськ та румунська Констанца. Загалом прийнято десять маршрутів. У дослідженні розглядався вантажний вагон типу 19-752.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Були також визначені як нездійсненні для таких перевезень чотири країни: Італія, Хорватія, Словенія та Чехія. Це означає, що такі порти як Рієка, Трієст або Генуя, не є варіантом для українських хоперів як кінцевого пункту призначення.

“На наступних кроках необхідно розглянути та розв’язати інші питання технічної сумісності з європейськими стандартами, такі як правила безпеки, зниження шуму та сертифікація систем зміни візків (сертифікат ECM)”, — прокоментувала німецька консалтингова фірма.

Проте, як пише транспортне видання, не зважаючи на те, що вагони-хопери можуть вмістити значно більші обсяги сільськогосподарських вантажів, ніж контейнери, у останніх також є прихильники.

Читайте також: Як уникнути проблеми з простоями навантажених зерновозів у черзі – експерт

“Вагони-хопери є одним із основних обмежень місткості та швидкості експорту зерна залізницею. При використанні хоперів перевантаження поїзда займає 24 години. Але платформи з контейнерами скорочують перевантаження до двох-чотирьох годин на поїзд”, — цитує видання представника компанії Laude Intermodal Марчіна Вітчака.

Нагадаємо, раніше асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови правління АТ “Укрзалізниця” щодо перегляду фактичних ставок на користування вагонами та виставлення вагонів-зерновозів на аукціони.

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Французька лізингова компанія Ermewa передала Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також