Новини / Аналітика / Ринок землі     14 травня 2023 12:32

З моменту відкриття ринку землі середня вартість 1 га зросла на 20%

Зростання вартості землі свідчить про оптимістичні погляди на результат завершення війни

З моменту функціонування ринку землі середня вартість 1 га зросла на 20%. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик, передає agrotimes.

Попит спостерігався й у 2021 році й за весь час функціонування ринку землі спостерігається тренд на його зростання.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Зростання попиту свідчить про те, що українці вірять у перемогу, адже вони не тільки не бояться купувати наділи, але інвестують у землю. Башлик уточнив, що на Львівщині середня ціна за 1 га землі становить 162 тис. грн, а на Київщині – 148 тис. грн.

На момент відкриття ринку землі середня вартість 1 га в Київській області становила 48 тис. грн, а у Львівській 51 тис. грн. Навіть якщо прибрати фактор інфляції, бачимо, що зростання цін на землю продовжується, – акцентував він.

Натомість в областях, де велися активні бойові дії зростання вартості землі не таке велике. Зокрема, якщо на початку роботи ринку землі середня ціна 1 га на Чернігівщині становила 16-17 тис. грн, а зараз – 23 тис. грн.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення.  Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також