Новини    09 травня 2023 21:07

Витратять близько $4 млрд: у США розпочали програму з декарбонізації портів 

Програми спрямовані на розв'язання проблеми шкідливого забруднення портової інфраструктури. Також буде встановлено стандарти, які сприятимуть переходу до чистіших технологій з нульовим викидом вуглецю

У США планують витратити близько 4 млрд доларів на покращення електрифікації портів країни та на скорочення викидів CO2 від вантажівок, передає ЦТС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) запустило програми “Чисті гавані” вартістю 3 млрд доларів, спрямовану на зменшення забруднення в портах США, і програму “Чисті вантажівки” вартістю 1 млрд доларів, спрямовану на зменшення викидів CO2 транспортними засобами поблизу портів та інших маршрутів вантажівок.

EPA хоче отримати детальну інформацію про наявність, ринкову ціну та продуктивність обладнання з нульовим рівнем викидів для портів, включаючи важкі вантажні транспортні засоби, портове обладнання, електричні зарядки та інші потреби інфраструктури для технологій декарбонізації.

Читайте також: Українські аграрії приєднались до програми “Байєр” з декарбонізації сільського господарства в Європі

Радник Білого дому з питань клімату Алі Заїді зазначив, що програми спрямовані на розв’язання проблеми шкідливого забруднення портової інфраструктури. Також буде встановлено стандарти, які сприятимуть переходу до чистіших технологій з нульовим викидом вуглецю.

Окрім цього, цього року завершено роботу над новими стандартами чистого повітря для важких вантажівок, вперше за понад два десятиліття, які на 80% суворіші за поточні стандарти.

Нагадаємо, регулятивні органи Каліфорнії схвалили нове законодавство, яке вимагає, щоб усі автомобілі середньої та великої вантажопідйомності, продані в штаті в 2036 році, мали нульовий рівень викидів. Також було оголошено про нові правила щодо скорочення викидів CO2 для локомотивів.

В Європейському парламенті погодили включення судноплавства до системи торгівлі квотами на викиди вуглекислого газу (ETS), остаточно схваливши пакет кліматичних заходів у межах програми Fit for 55. Зокрема, планують виділити близько 2 млрд доларів на підтримку декарбонізації судноплавства.

Компанія Білла Гейтса Breakthrough Energy Ventures (BEV) інвестувала в стартап Rumin8, який розробив технологію скорочення викидів метану у тваринництві. Компанія готова виводити на світовий ринок технологію з доведеною ефективністю, засновану на фармацевтичному виробництві кормової добавки для скорочення метану.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI). Екологічні двопаливні контейнеровози матимуть номінальну місткість у 17 000 TEU та замінять наявні потужності у флоті Maersk.

Вчені з Німеччини та Нової Зеландії Повний знайшли спосіб знизити забруднення відходами від тваринництва. Вони прагнуть зменшити кількість аміаку, що потрапляє до ґрунтів і перетворюється на оксид азоту.

Верховна Рада схвалила законопроєкт №8433, на основі якого створюється Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації.

Кліматоохоронні заходи, що містяться у другому Національно-визначеному внеску України до Паризької угоди (НВВ2) передбачають поширення більш ощадливих для ґрунту технологій обробітку, внесення добрив, що повільно вивільняються, збільшення частки виробництва органічної продукції та посилення контролю за незаконне розорювання пасовищ і водоохоронних територій. 

Також Landlord повідомляв, що досліди британських вчених показали, що значно скоротити небезпечні викиди парникових газів від сільського господарства можна за допомогою штучних блискавок.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...