Новини    20 квітня 2023 18:23

В Європарламенті погодили квоти на декарбонізацію судноплавства

Нові правила мають допомогти зменшити викиди парникових газів на 55% до 2033 року.

В Європейському парламенті погодили включення судноплавства до системи торгівлі квотами на викиди вуглекислого газу (ETS), остаточно схваливши пакет кліматичних заходів у межах програми Fit for 55. Зокрема, планують виділити близько 2 млрд доларів на підтримку декарбонізації судноплавства, передає usm.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нові правила мають допомогти зменшити викиди парникових газів на 55% до 2033 року.

Відповідно до нових правил, власники великих вантажних суден платитимуть за дозволи, що покривають 40% викидів у 2024 році, 70% у 2025 році та 100% — з 2026 року. На допоміжний флот і вантажні судна з валовим тоннажем до 5000 одиниць правила не поширюються — ЄС перегляне їхній статус у 2026 році.

Читайте також: Українські аграрії приєднались до програми “Байєр” з декарбонізації сільського господарства в Європі

Нагадаємо, компанія Білла Гейтса Breakthrough Energy Ventures (BEV) інвестувала в стартап Rumin8, який розробив технологію скорочення викидів метану у тваринництві. Компанія готова виводити на світовий ринок технологію з доведеною ефективністю, засновану на фармацевтичному виробництві кормової добавки для скорочення метану.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI). Екологічні двопаливні контейнеровози матимуть номінальну місткість у 17 000 TEU та замінять наявні потужності у флоті Maersk.

Вчені з Німеччини та Нової Зеландії Повний знайшли спосіб знизити забруднення відходами від тваринництва. Вони прагнуть зменшити кількість аміаку, що потрапляє до ґрунтів і перетворюється на оксид азоту.

Верховна Рада схвалила законопроєкт №8433, на основі якого створюється Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації.

Кліматоохоронні заходи, що містяться у другому Національно-визначеному внеску України до Паризької угоди (НВВ2) передбачають поширення більш ощадливих для ґрунту технологій обробітку, внесення добрив, що повільно вивільняються, збільшення частки виробництва органічної продукції та посилення контролю за незаконне розорювання пасовищ і водоохоронних територій. 

Також Landlord повідомляв, що досліди британських вчених показали, що значно скоротити небезпечні викиди парникових газів від сільського господарства можна за допомогою штучних блискавок.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...