Новини    13 квітня 2023 19:43

Кошти держфонду скерують на зменшення шкідливих викидів

Фонд створений за європейським принципом — "забруднювач платить"

Верховна Рада схвалила законопроєкт №8433, на основі якого створюється Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації, повідомляє AgroPolit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Фонд створений за європейським принципом — “забруднювач платить”, який відповідно до Регламенту ЄС про управління енергетикою і кліматичними діями передбачає цільове спрямування екологічних податків на енергоефективність та декарбонізацію і застосовується у 21 країні ЄС, — повідомили в Держенергоефективності.

Документ підтримали 299 нардепів. В його створенні взяли участь Держенергоефективності та Мінвідновлення. Згідно з документом у новоутворений фонд будуть надходити гроші від податку на шкідливі викиди СО2. Ці кошти передаватимуть на фінансування заходів з енергоефективності.

Серед таких програм та заходів:

  • державна цільова програма у сфері енергоефективності, використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, декарбонізації,
  • компенсації, здешевлення лізингових зобов’язань та кредитів, залучених компаніями та підприємцями на енергоефективні заходи, скорочення викидів СО2, “зелені” проєкти та енергосервіс.

Нагадаємо, держекоінспекція подала претензію на компенсацію 1,85 мільйона гривень із сільгосппідприємства у Пологівському районі Запорізької області. Про це повідомляє Державно екологічна інспекція.

Кліматоохоронні заходи, що містяться у другому Національно-визначеному внеску України до Паризької угоди (НВВ2) передбачають поширення більш ощадливих для ґрунту технологій обробітку, внесення добрив, що повільно вивільняються, збільшення частки виробництва органічної продукції та посилення контролю за незаконне розорювання пасовищ і водоохоронних територій. 

Також Landlord повідомляв, що досліди британських вчених показали, що значно скоротити небезпечні викиди парникових газів від сільського господарства можна за допомогою штучних блискавок.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...