Новини / Клімат     03 березня 2021 10:20

Україна обіцяє зменшити викиди парникових газів агросектором на 14%

Кліматоохоронні заходи в рамках НВВ2 передбачають ощадливі для ґрунту технології обробітку, внесення добрив, що повільно вивільняються та посилення над розорюванням пасовищ

Кліматоохоронні заходи, що містяться у другому Національно-визначеному внеску України до Паризької угоди (НВВ2) передбачають поширення більш ощадливих для ґрунту технологій обробітку, внесення добрив, що повільно вивільняються, збільшення частки виробництва органічної продукції та посилення контролю за незаконне розорювання пасовищ і водоохоронних територій. Про це заявила заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук на International Forum AgroGreenDeal-2021.

За її словами, реалізація цих заходів дозволить до 2030 року скоротити викиди парникових газів від сільського господарства на 14% від поточного рівня, а за категорією викидів від ріллі та пасовищ – на 20%.

«Агропромисловий сектор важливий в структурі економіки України і в той же час є потужним джерелом викидів парникових газів. Тому сьогодні в національній урядовій політиці питанню скорочення викидів від сільського господарства варто приділяти значну увагу в контексті Європейської зеленої угоди та курсу на досягнення кліматичної нейтральності в довгостроковій перспективі», – відзначила Ірина Ставчук.

ЧитайтеВіталій Загородний: лідерство — це відповідальність

Вона розповіла, що протягом наступних 20 років в Україні очікується підвищення середньої температури у межах 0,8-1,1°С. І хоча річна кількість опадів в Україні зміниться несуттєво, однак посилиться їх перерозподіл впродовж року в межах 20% – із збільшенням в холодний період і зменшенням в теплий, особливо у липні і серпні.

Наразі міндовкілля завершує розробку рамкової Стратегії з адаптації до зміни клімату і спільно з мінекономіки працює над імплементацією Нітратної директиви ЄС, а також ініціювало реформу системи управління зрошувальними системами (функції формування та реалізації політики в цій сфері вже передані до новоствореного мінагрополітики).

Загалом, за обсягом викидів парникових газів сільське господарство можна прирівняти до енергетики. Сукупно викиди від обробки землі, використання добрив, поводження з гноєм та від тваринництва складають майже 90 млн тонн СО2.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у Австралії взялися за виведення жаростійких гібридів ріпака.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також