Новини / Клімат     15 вересня 2021 14:30

Німецькі науковці привчили корів до туалету, щоб зменшити викиди аміаку

Вчені з Німеччини та Нової Зеландії Повний знайшли спосіб знизити забруднення відходами від тваринництва. Вони прагнуть зменшити кількість аміаку, що потрапляє до ґрунтів і перетворюється на оксид азоту.

Вчені з Німеччини та Нової Зеландії Повний знайшли спосіб знизити забруднення відходами від тваринництва. Вони прагнуть зменшити кількість аміаку, що потрапляє до ґрунтів і перетворюється на оксид азоту.

За словами вчених, сільське господарство є найбільшим джерелом світових викидів аміаку, саме тваринництво відповідальне за понад половину цих викидів. За словами дослідників, у Європі 90% викидів аміаку йде саме зі сільського господарства.

Читайте: Українські аграрії приєднались до програми “Байєр” з декарбонізації сільського господарства в Європі

Під час експерименту, завдяки смачній винагороді та кількасекундному “душу” з розбризкувачів –  11 із 16 телят навчилися ходити в туалет у визначеному місці.

Така звичка корів дасть фермерам можливість легше збирати і утилізувати відходи та знижувати шкідливий вплив на клімат. Старший науковий співробітник Інституту біології сільськогосподарських тварин Асоціації Лейбніца Ян Лангбейн упевнений, що через кілька років всі корови будуть ходити в туалет. Вчені стверджують, що збір 80% коров’ячої сечі призведе до зниження викидів аміаку на 55%.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що територіальні громади отримають підтримку в управлінні землями. 

Джерело: CNN

Наталія Софієнко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також