Новини    19 червня 2023 19:09

Вчені спостерігають за початком явища Ель-Ніньо, що, ймовірно, принесе рекорду спеку

Це природне явище є найпотужнішим коливанням кліматичної системи на Землі

Американські вчені підтвердили початок явища Ель-Ніньо. Експерти зазначають, що це, ймовірно, зробить 2024 рік найспекотнішим у світі. Явище може принести посуху в Австралію, більше дощів на південь США та послабить мусони в Індії, передає BBC.

Це природне явище є найпотужнішим коливанням кліматичної системи на Землі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зараз воно набирає обертів, ознаки цього з’являються в наших прогнозах вже кілька місяців, але дуже схоже, що пік його інтенсивності припаде на кінець цього року, — пояснив керівник відділу довгострокових прогнозів Метеорологічної служби Великої Британії Адам Скейф. Ель-Ніньо наприкінці цього року дає високі шанси на те, що ми матимемо новий рекорд глобальної температури у 2024 році.

Існує також велика ймовірність того, що цьогорічна версія Ель-Ніньо перевершить 2016 рік як найспекотніший рік у світі. Глобальна температура зараз коливається приблизно на 1,1°С вище середнього показника за період 1850-1900 років.

Ель-Ніньо, ймовірно, триватиме до наступної весни, після чого його наслідки зменшаться.

Довідка. Ель-Ніньйо та Ла-Нінья — характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Університету штату Мічиган, кількість токсинів, які виробляє грибок у кукурудзі, зросте протягом наступних кількох років через глобальне потепління.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.

Зміна клімату, шкідники та хвороби створюють тиск на врожай. Старі сорти пшениці зберігаються в архівах Музею природної історії, в сотнях старих картонних папок, акуратно вишикуваних, ряд за рядом, у музейних сховищах. Кожна з них містить висушене листя, стебла, колоски багатовікової давнини. Там налічується 12 тис. зразків.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...