порти    02 червня 2022 20:34

Вартість пшениці та кукурудзи суттєво знизилась

Ціни на українському ринку показали певне зниження при дуже обмеженому попиті.

Розповсюдження новин про можливе розблокування українських портів спричинили стрімке падіння біржових котирувань пшениці. Про це повідомили аналітики Barva Invest у Telegram.

Липневий ф’ючерс на американську пшеницю знизився на $0,70/бу, ціна на європейську  пшеницю впала на €8/т, а на чорноморську — на $2,75/т:

  • липневий контракт пшениці на Чикаго (ZWN2) — $11,87/бу;
  • вересневий контракт пшениці на Euronext (EBMU2) — €392,25/т;
  • липневий контракт пшениці Black Sea (BWFK2) — $400,25/т;
  • внутрішній ринок  (СРТ 11,5%) — 5200-7000 грн/т.

Ціни на українському ринку показали певне зниження при дуже обмеженому попиті.

Динаміка посіву ярої пшениці в США досягла 73% від прогнозованих площ, при середніх показниках минулих років на поточну дату на рівні 92%. Водноча стан посівів озимої за тиждень покращився на 1% і складає 28% у хорошому та відмінному стані, що залишається одним з найгірших показників за всю історію спостережень.

Котирування кукурудзи показали значне зниження на фоні прогресу посівної в США та стрімкого обвалу на ринку пшениці. Липневий контракт на американську кукурудзу знизився на $0,23/бу, а на чорноморську на $2,5/т:

  • липневий контракт кукурудзи на Чикаго (ZCN2) — $7,53/бу;
  • липневий контракт кукурудзи Black Sea (BWFN2) — $340,75/т;
  • спот, Ізов (DAT) — $240/т.

Експерти зазначили, що ціни на українському ринку залишаються у стабільному діапазоні та залишаються малочутливими до коливань на міжнародних ринках через обмежену торгову активність.

Нагадаємо, 16 травня вартість пшениці показала максимально допустиме за день зростання на тлі запровадження заборони експорту з Індії.

Світ шукає можливості зупинити продовольчу кризу.

Напад рф на Україну спричинив падіння українського експорту на ринку зерна. Зо прогнозами експертів навіть переорієнтація з інших країн не зможе компенсувати втрати поставок з України, пише Bloomberg.

У березні 2022 року експорт українських товарів скоротився вдвічі, імпорт – більш ніж втричі. Особливо постраждав вивіз металів та сільськогосподарської продукції, водночас обсяг експорту низки товарів з глибоким переробленням практично не змінився у порівнянні з довоєнним часом.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...